9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Міноборони найближчим часом замовить у КБ “ЛУЧ” розробку безпілотного авіакомплексу “Сокіл-300”

Перший вітчизняний розвідувально-ударний безпілотний авіаційний комплекс “Сокіл-300” може почати постачатися у Збройні сили України вже за кілька років.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, в інтерв’ю “Security talks с Валентином Бадраком” Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ” Герой України Олег Коростельов повідомив, що Міністерство оборони України, ймовірно, найближчим часом профінансує дослідно-конструкторські роботи (ДКР) з розробки українського безпілотного комплексу.

“Наші “стукання у двері” замовника практично увінчалися успіхом. Я думаю, наше Міністерство оборони замовить нам цю роботу (ДКР)”, – відзначив Олег Коростельов.

БПЛА «Сокіл-200» розробки КБ «ЛУЧ» Зображення розробника

За його словами, при відповідному фінансуванні безпілотний комплекс планують розробити в дуже стислі терміни, оскільки “левова частка” робіт з розробки найбільш складних внутрішніх систем для такого виробу та систем управління вже існує й апробована на комплексі “Нептун”.

“Ми плануємо виконати її (розробку) досить швидко – до перших польотів пройде менше, ніж рік, а так ми її плануємо закінчити за півтора. Щоб протягом півтора-двох років приступити до серійного виробництва”, – розповів очільник ДККБ “Луч”.

До створення “Сокіл-300” залучать вже спрацьований по проєкту “Нептун” “пул” українських розробників, оскільки більшість систем в безпілотному комплексі будуть базуватися на напрацюваннях та розробках, запроваджених в комплексі РК-360 МЦ.

“Ми замовлятимемо планер з композитних матеріалів. Ми вже придивляємось – таких підприємств 3-4 є в Україні, які це можуть робити”, – зазначив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ”.

Модель БПЛА «Сокіл-300» на IDEX-2021

А ось двигун в безпілотному апараті, скоріш за все, буде іноземним. Оскільки закладені в “Сокіл-300” технічні характеристики потребують мотор невеликої потужності.

“На певну вагу безпілотника є певний тип двигунів. Вони оптимальні за витратами пального, ваги тощо. Наші підприємства не випускають двигуни потужністю 150 кінських сил (які оптимальні для БПЛА вагою до 1,5 тонн – “Сокіл-300″ має злітну вагу 1130 кг). Вони випускають двигуни потужністю 250, 300 (к.с.) та вище”, – зауважив Олег Коростельов.

Нагадаємо, перша презентація “Сокіл-300” відбулася у листопаді 2020 року. За задумом розробників, вітчизняний БПЛА оперативно-тактичного рівня зможе підіймати до 300 кг корисного навантаження, серед якого можуть бути керовані ракети з дальністю 7,5 км та комплекси РЕБ. Крім того, безпілотний апарат буде оснащений малогабаритною РЛС, потужною оптико-прицільною станцією та станцію з синтезованою апертурою антени.

Під час міжнародної виставки “Зброя та Безпека-2021” представники ДККБ “Луч” повідомили, що на підприємстві працюють на проєктом “Сокіл-300” за власні кошти й планують до кінця 2021 року виготовити перший дослідний зразок БПЛА й розпочати наземні випробування.

Останні новини:

Зараз читають