9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

Міністерство оборони України шляхом відкладання випробувань САУ 2С22 “Богдана” та відсутності комплексних тестів всієї системи, включно з автоматом заряджання, затягує процес прийняття української самохідної установки на озброєння.

Це випливає зі слів Андрія Сенченка, голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, під час відкритої зустрічі з представниками ЗМІ на виставці “Зброя та безпека – 2021”, повідомляє Національний промисловий портал.

Сенченко представив представникам ЗМІ, пресофіцерам Збройних сил України та блогерам продукцію Краматорського заводу важкого верстатобудування, який входить до складу асоціації. Серед розробок підприємства – самохідна артилерійська установка “Богдана”, яка виготовляється на автомобільному шасі КрАЗ-63221.

САУ Богдана
Фото: Defense Express

“Це якраз артилерійська система “Богдана”, система 155-мм. Вона на параді вже їхала, але потім два роки чиновники міністерства оборони блокували випробування під різними приводами … потім пояснювали, що ковід, що ще щось. Довгими такими зусиллями, тільки під тиском відновились випробування цієї артилерійської системи”, – розпочинає розповідь Сенченко.

Зазначимо, що краматорське підприємство розробило та виготовило спеціальні верстати для виробництва власних стволів. Мова йде не лише про стволи у 155-мм для “Богдани”, але й про менші калібри для інших артилерійських систем.

blank
Частина стенду Краматорського заводу важкого верстатобудування на виставці “Зброя та безпека”. Фото: Владислав Христофоров

На запитання одного з гостей заходу про наявність автомата заряджання у САУ, Андрій Сенченко відповів, що Міністерство оборони з самого початку замовило випробування “Богдани” без автомата заряджання, хоча Краматорський завод важкого верстатобудування розробив даний агрегат.

blank
САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

Крім того, відомство розпочало випробування САУ з використанням турецьких снарядів, хоча з початків передбачалося використання українських 155-мм боєприпасів українського виробництва.

“О, оце знову одна з байок, що от все гарно, але автомату заряджання немає. Військові, коли формували вимоги до випробувань, вони сказали так: «Оскільки це зовсім новий зразок озброєння, спочатку ви випробуєте без автомата заряджання, проходимо, а потім додаєте (він є, розроблений) і ми знову проходимо вже з автоматом. Тобто ми хочем побачити, як працюють всі інші механізми». От тепер уявіть собі, наскільки затягується процес. Це при тому, що навіть в Радянському Союзі у таких випадках розробляли і випробували разом комплекс, тобто гармата в комплексі і снаряд. Тут абсурд – на турецьких снарядах випробовуємо гармати, при тому, що є українські”, – відповів є? А тому, що треба ще проходити випробування. І от воно одне за одним”, – емоційно зазначив голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України.

blank
САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

“А в результаті ми нічого не маємо, потім скажуть: “Так, пройшли випробування, навіть зразок поставлений на озброєння, але ми не купуємо, бо немає українських снарядів. А чому немає? А тому, що треба ще проходити випробування. І от воно одне за одним”, – емоційно зазначив Сенченко.

blank
Модель САУ 2С22 “Богдана” на базі броньованого шасі КрАЗ на виставці “Зброя та безпека”. Фото: Владислав Христофоров

На час зустрічі, українська САУ “Богдана” провела близько 82 пострілів. Було проведено випробування та перевірку ствола і всіх механізмів системи, відкату тощо.

САУ Богдана
Фото: Defense Express

Крім того, Андрій Сенченко розповів, що українська самохідна артилерійська установка вже пройшла дорожні випробування. Вона проїхала понад 30 тисяч кілометрів різними автошляхами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають