9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

 • Міністерство оборони України шляхом відкладання випробувань САУ 2С22 “Богдана” та відсутності комплексних тестів всієї системи, включно з автоматом заряджання, затягує процес прийняття української самохідної установки на озброєння.

  Це випливає зі слів Андрія Сенченка, голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, під час відкритої зустрічі з представниками ЗМІ на виставці “Зброя та безпека – 2021”, повідомляє Національний промисловий портал.

  Сенченко представив представникам ЗМІ, пресофіцерам Збройних сил України та блогерам продукцію Краматорського заводу важкого верстатобудування, який входить до складу асоціації. Серед розробок підприємства – самохідна артилерійська установка “Богдана”, яка виготовляється на автомобільному шасі КрАЗ-63221.

  САУ Богдана
  Фото: Defense Express

  “Це якраз артилерійська система “Богдана”, система 155-мм. Вона на параді вже їхала, але потім два роки чиновники міністерства оборони блокували випробування під різними приводами … потім пояснювали, що ковід, що ще щось. Довгими такими зусиллями, тільки під тиском відновились випробування цієї артилерійської системи”, – розпочинає розповідь Сенченко.

  Зазначимо, що краматорське підприємство розробило та виготовило спеціальні верстати для виробництва власних стволів. Мова йде не лише про стволи у 155-мм для “Богдани”, але й про менші калібри для інших артилерійських систем.

  Частина стенду Краматорського заводу важкого верстатобудування на виставці “Зброя та безпека”. Фото: Владислав Христофоров

  На запитання одного з гостей заходу про наявність автомата заряджання у САУ, Андрій Сенченко відповів, що Міністерство оборони з самого початку замовило випробування “Богдани” без автомата заряджання, хоча Краматорський завод важкого верстатобудування розробив даний агрегат.

  САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

  Крім того, відомство розпочало випробування САУ з використанням турецьких снарядів, хоча з початків передбачалося використання українських 155-мм боєприпасів українського виробництва.

  “О, оце знову одна з байок, що от все гарно, але автомату заряджання немає. Військові, коли формували вимоги до випробувань, вони сказали так: «Оскільки це зовсім новий зразок озброєння, спочатку ви випробуєте без автомата заряджання, проходимо, а потім додаєте (він є, розроблений) і ми знову проходимо вже з автоматом. Тобто ми хочем побачити, як працюють всі інші механізми». От тепер уявіть собі, наскільки затягується процес. Це при тому, що навіть в Радянському Союзі у таких випадках розробляли і випробували разом комплекс, тобто гармата в комплексі і снаряд. Тут абсурд – на турецьких снарядах випробовуємо гармати, при тому, що є українські”, – відповів є? А тому, що треба ще проходити випробування. І от воно одне за одним”, – емоційно зазначив голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України.

  САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

  “А в результаті ми нічого не маємо, потім скажуть: “Так, пройшли випробування, навіть зразок поставлений на озброєння, але ми не купуємо, бо немає українських снарядів. А чому немає? А тому, що треба ще проходити випробування. І от воно одне за одним”, – емоційно зазначив Сенченко.

  Модель САУ 2С22 “Богдана” на базі броньованого шасі КрАЗ на виставці “Зброя та безпека”. Фото: Владислав Христофоров

  На час зустрічі, українська САУ “Богдана” провела близько 82 пострілів. Було проведено випробування та перевірку ствола і всіх механізмів системи, відкату тощо.

  САУ Богдана
  Фото: Defense Express

  Крім того, Андрій Сенченко розповів, що українська самохідна артилерійська установка вже пройшла дорожні випробування. Вона проїхала понад 30 тисяч кілометрів різними автошляхами.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним...

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом...

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом...

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана...