9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Листопада, 2023

Міністр оборони України заявив про необхідність розвивати свою систему ППО/ПРО

Під час бізнес-конференції на платформі Forbes Міністр оборони України Олексій Резніков заявив про необхідність розвивати власні системи ППО/ПРО.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерство оборони України.

Олексій Резніков наголосив, що українські воїни збивають досить велику кількість російських ракет та авіацію, проте захист неба треба суттєво посилювати.

«У нас, в України, і сьогодні вже є захист нашого неба. Він не ідеальний, але повірте, ми досить велику кількість ракет збиваємо, які летять. Ворожі літаки в нашому небі вже не літають, бо бояться і знають, що ми їх збиваємо. Вони використовують старі ракети Х-22, Х-55 й інші. Агресор стріляє ними з території росії, з території білорусі, з акваторії Чорного та навіть Каспійського морів, з тимчасово окупованого українського Криму. Ворог боїться наблизитись, бо у нас дуже професійні Повітряні сили, а бійці усіх видів, родів і сил ЗСУ та інших складових сил оборони майстерно застосовують ПЗРК», – сказав Олексій Резніков.

Також він пояснив, чому в Україні буде неефективним «залізний купол», наголосивши, що треба розвивати свою систему ППО/ПРО.

«Ми всі знаємо приклад Ізраїлю, який досить непогано захищає небо. Всі ми знаємо назву «залізний купол», але навіть він не захищає на 100%. Мало того, я був в Ізраїлі, спілкувався з їх виробниками, підприємствами державними. «Залізний купол» зроблений проти повільних на низьких висотах з легким ураженням ракет, зроблених, по суті, в гаражах. Від крилатих та балістичних ракет «залізний купол» не захищає. Там є інша система ППО, яка розвивається і в самому Ізраїлі, і є в Чехії, і США. Тому нам потрібно розвивати свою систему ППО/ПРО, або отримувати, в тому числі, від наших партнерів», – сказав Міністр оборони України.

Наразі в Україні вже є декілька проєктів різних перспективних ЗРК малої, середньої та великої дальності від різних конструкторських бюро.

blank
Візуалізація пускої установки ЗРК зі складу ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

Останні новини:

Зараз читають