9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Міністерство оборони та “Мотор Січ” активізували роботу над легким ударним гелікоптером (відео)

Роботи над створенням легкого ударного вертольота для українського війська активізовано у рамках спільного рішення між Міністерством оборони України та “Мотор Січ”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Відповідно до програми, фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки спільно із “Мотор Січ” створили спеціальний вертоліт-лабораторію для оцінки конструктивних та технічних рішень, які допоможуть у створенні нового вертольоту.

Польоти цієї лабораторії, створеної на базі модернізованого Мі-2, зафільмувала агенція Defense Express на одному з військових полігонів Збройних Сил України.

Спеціально для оцінки всіх параметрів польоту, починаючи від аеродинамічного спротиву озброєння до впливу порохових газів на роботу двигуна, весь вертоліт “всіяно” сенсорами, які дозволяють зафіксувати всі необхідні параметри.

А для оцінки реального використання підвісного озброєння на вертоліт були встановлено спеціальні ферми для розміщення зброї та підвісних контейнерів у різних конфігураціях, а також симуляторів лобового спротиву.

blank

Базою для лабораторії став Мі-2МСБ від “Мотор Січ”, який, у порівнянні із базовою версію, отримав потужніші українські двигуни АІ-450М-Б, редуктор власного виробництва, сучаснішу авіоніку, системи навігації, зв’язку, тощо.

Додамо, що силами “Мотор Січ” опрацьовано та серійно виготовляється весь основний обсяг комплектуючих по силовій установці, паливній системі та льотному обладнанню. Окрім того, на цьому запорізькому підприємстві на фінальних етапах знаходиться освоєння виготовлення лопатей.

Враховуючи напрацювання інших вітчизняних підприємств у системах наведення, повітряної зброї, авіоніці та інших системах, одним з небагатьох питань залишається фюзеляж. У будь-якому разі, можливість створення українського ударного легкого вертольота поступово отримує чіткі обриси.

blank
Один з прикладів легкого ударного вертольота – Boeing AH-6

Саме такий вертоліт може зайняти зараз абсолютно пусту нішу бойових та розвідувальних легких вертольотів в українському війську, яку в арміях інших країн світу займають такі зразки, як Boeing AH-6, Bell OH-58 Kiowa, Bell ARH-70 та інші.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають