9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Миколаївський БРДМ-НИК пройшов заводські випробування

Миколаївський бронетанковий завод провів цикл заводських випробування модернізованої бронемашини для розвідників БРДМ-НІК

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Військовий навігатор України.

БРДМ-НІК — це двовісна, повнопривідна, із незалежною підвіскою та колісною формулою 4х4 плавуча броньована розвідувально-дозорна машина, призначена для виконання розвідувальних завдань та супроводження конвоїв.

БРДМ-НИК — це двовісна, повнопривідна, із незалежною підвіскою та колісною формулою 4х4 плавуча броньована розвідувально-дозорна машина, призначена для виконання розвідувальних завдань та супроводження конвоїв.

Уперше бронемашину було презентовано під час цьогорічної міжнародної виставки «Зброя та безпека». Наразі БРДМ-НИК пройшов лише заводські випробування. А ще один виріб заводу — БРДМ-2Л1 нещодавно вже успішно витримав визначальні відомчі випробування й був допущений до підконтрольної експлуатації у Збройних Силах.

— БРДМ-НИК — це виріб, розроблений миколаївськими конструкторами спеціально для наших розвідників, — розповів директор заводу-виробника Микола Кістрін. — Фактично ми створили нову машину, в якій врахували бойовий досвід АТО та втілили побажання наших військових. Під час роботи над машиною ми постійно контактували із земляками-десантниками з 79-ї бригади.

blank
Фото: Війсбковий навігатор України
Під час проектування чимало уваги було приділено підвищенню захищеності екіпажу й десанту та покращенню ходових якостей машини.

Так, БРДМ-НІК отримала фронтальну частину із посиленою лобовою бронею. Корпус виготовлений з бронесталі завтовшки 10 мм. Додаткової міцності йому мають надати навісні захисні бронеелементи. Така схема бронювання сприятиме значному підвищенню рівня захищеності машини та її екіпажу.

За словами Миколи Кістріна, завдяки зміненому компонуванню вузлів та агрегатів удалося значно збільшити внутрішній об’єм машини. Тому залежно від завдань, що належить виконати, з’являється можливість різних варіантів розміщення особового складу всередині БРДМ. Машина також має бокові та кормовий люки для зручної посадки та спішування десанту.

БРДМ оснащено надійним економічним 4-циліндровим дизельним двигуном FPT IVECO Tector потужністю 150 к. с. з передпусковим підігрівачем, завдяки чому вона розвиває максимальну швидкість 100 км/год. Запас ходу становить близько 1100 км.

Важливо, що, попри збільшення бронювання, вага машини не перевищує 8,2 т, тому вона зберегла здатність впевнено долати водні перешкоди з максимальною швидкістю на плаву 12 км/год.

На БРДМ-НІК встановлено вітчизняні безкамерні 10-шарові шини підвищеної прохідності з системою автоматичного підкачування, ранфлетами та розбірними дисками.

Озброєння БРДМ становить роботизований бойовий модуль «Фальконет» із кулеметами 14,5-мм КПВТ та 7,62-мм ПКТ. Використання бойового модуля дозволяє за потреби збільшити вогневу міць БРДМ-НІК. Наприклад, для цього виробник пропонує оснастити його 23-мм автоматичною гарматою також власного виробництва.

Крім того, БРДМ-НІК укомплектовано новими цифровими радіостанціями, які забезпечують надійний та захищений зв’язок.

Останні новини:

Зараз читають