9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 19 Лютого, 2024

Метінвест передав українським військовим вже 150 тисяч бронежилетів

Від початку вторгнення росії Група Метінвест доклала максимум зусиль, щоб забезпечити оборонців України тактичним обладнанням, засобами пересування та захисною амуніцією.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на pokrovsk.news.

Майже щодня металурги відправляють на передову цінні вантажі, однак візитівкою Метінвесту стало постачання броні. На сьогодні поставлені бронежилети для захисту 150 тисяч українських воїнів.

«З 24 лютого у всіх нас одна мета – зробити все, щоб Україна вистояла та перемогла у війні. Кожен бронежилет, зроблений на наших заводах, захищає українських воїнів і наближає цю перемогу. Це наш Сталевий Фронт. І я дякую всім працівникам Метінвесту, які щодня віддають усі сили заради нашої спільної перемоги. Ми виготовили 150 тисяч бронежилетів, вони вже зберегли тисячі життів наших військових, рятувальників, медиків, комунальників. І ми не плануємо зупинятися та далі робитимемо все, щоби наблизити перемогу України. І ми обов’язково переможемо!», – говорить один з власників Групи Метінвест Рінат Ахметов.

Фото: Метінвест

На початку ворожого вторгнення країні були потрібні бронежилети – якісні, у великій кількості, швидко. Як визнаний експерт металургійної галузі, Група Метінвест стала одним із найбільших постачальників спецсталі та захисної амуніції.

Щоб організувати внутрішнє виробництво бронежилетів, довелося шукати альтернативу бронесталі Азовсталі й везти прокат з-за кордону. Досить швидко Метінвест-СМЦ налагодив постачання відповідного металу з Європи й Туреччини та передав його виробникам броні. Ще навесні загальний обсяг імпортної сталі за контрактами склав понад 600 тонн.

Паралельно фахівці компанії шукали можливість запустити виготовлення бронесталі на наявних виробничих лініях. Невдовзі технологи вийшли на режими, котрі забезпечили кулестійкість пластин завтовшки 8 мм на рівні 4 класу відповідно до державного стандарту. 

Але фахівці не зупинилися на цих показниках. Зусиллями технологів Метінвесту товщина пластин знижена. Тепер вона складає менш ніж 7 мм зі збереженням 4 класу стійкості, що підтвердили результати балістичних випробувань. Зараз потужності Метінвесту дозволяють виробляти приблизно 20 тонн спецсталі на тиждень. 

Завод «Запоріжсталь» передав НГУ партію бронежилетів

Поки українські виробники терміново налагоджували виробництво амуніції, Група паралельно завозила вже готові бронежилети. Серед них були також і спеціальні замовлення – ізраїльські бронежилети з керамічними плитами для розвідників ГУР МО України й особливе спорядження для патрульних поліції. Вартість тільки однієї партії 1000 спецкомплектів з бронежилетів, касок та приладів нічного бачення для розвідників коштувала $2,5 млн.

«Збройні Сили України з першого дня війни гідно протистоять армії загарбників, демонструючи мужність і сталеву міць. А сьогодні вони героїчно просувають лінію фронту, звільняючи кілометр за кілометром від окупантів. Саме тому ми маємо бути надійною підтримкою наших воїнів – забезпечувати їх захист і тактичну перевагу. В межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест доклала значних зусиль, щоб налагодити виробництво бронесталі. Наразі понад 150 тисяч бронежилетів захищатимуть життя тих, від кого залежить майбутнє всієї країни», – зазначає Юрій Риженков, генеральний директор Групи Метінвест.

Фото: Львівський оборонний кластер

Спільними зусиллями держави, великого бізнесу та волонтерських об’єднань гострий дефіцит захисної амуніції вдалося подолати. Найбільше навантаження на виробників і постачальників броні припало на березень-травень. Успішно вийти зі скрутного становища допомагали колаборації – співпраця задля виробництва бронежилетів. Прикладом такої взаємодії є партнерство Метінвест-СМЦ та Львівського Оборонного Кластера. Разом їм уже вдалося забезпечити десятки тисяч українських військових і фахівців, що працюють у зоні бойових дій, надійним захистом. Загалом ЛОК безплатно отримав понад 500 тонн сталевих листів від Метінвест-СМЦ.

Надалі компанія поставила виробництво бронежилетів на потік. Їх безплатно передають бійцям Національної гвардії України, силам ТРО та низці підрозділів ЗСУ, які боронять незалежність країни на передовій. Згодом захисну амуніцію від Метінвесту почали передавати працівникам комунальних служб, аварійним бригадам і фахівцям ДСНС, які ліквідовують наслідки ворожих обстрілів у прифронтових містах.

Фото: Метінвест

Можливості спецсталі Метінвесту виходять за межі типового використання у бронежилетах. Вона також чудово підходить для захисту техніки – фронтових автівок, машин постачання, «швидких», евакуаційного транспорту тощо. Зараз на складах Метінвест-СМЦ є достатня кількість пластин спецпризначення, щоб за запитами надавати метал для посилення кулестійкості машин, що працюють у гарячих точках. 

У Метінвесті приймають запити на отримання бронепластин. Необхідно надсилати заявки за електронною адресою smc@metinvestholding.com. В листі треба вказати всі контактні дані відповідальних осіб й додати офіційне звернення. 

Останні новини:

Зараз читають