9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Малий броньований артилерійський катер «Буча» включили до складу ВМС України (фото)

До корабельно-катерного складу ВМС ЗС України передали черговий малий броньований артилерійський катер.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

Отриманому від промисловості катеру присвоєно назву «Буча».

На офіційній церемонії включення були присутні заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов, Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала та особовий склад ВМС ЗС України.

blank
Офіційна церемонія включення до ВМС України малого броньованого артилерійського катера «Буча». Фото: АрміяInform

За словами командувача Військово-Морських Сил ЗС України віцеадмірала Олексія Неїжпапи, катер увійде до складу річкової флотилії, яка була створена минулого року на Київщині.

“Цей катер із серії катерів, що будуються для Військово-Морських Сил з 2016 року. Катер «Буча» був закладений ще до широкомасштабної агресії рф, але його будівництво і державні випробування завершились вже під час активних бойових дій на Київщині. Сьогодні наказом Міністра оборони він прийнятий до складу Військово-Морських Сил. На катері піднято прапор Військово-Морських Сил ЗСУ. З цього моменту цей катер — повноцінний член флотської родини тут, на Київському морі. І він захищатиме Україну з річкового напрямку”, — зазначив Олексій Неїжпапа.

Бронекатер успішно пройшов усі етапи заводських та державних випробувань. До слова, на катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника.

blank
Офіційна церемонія включення до складу ВМС України малого броньованого артилерійського катера «Буча». Фото: АрміяInform

Довідково, одна з особливостей цього катера є його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність. Він малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Крім того, катер оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс.

blank
Офіційна церемонія включення до ВМС України малого броньованого артилерійського катера «Буча». Фото: АрміяInform

Головне призначення малих броньованих артилерійських катерів — патрулювання в ближній морській зоні, в річках та лиманах, захист важливих об’єктів морської та річкової інфраструктури та прибережної зони України, а також протидія імовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя тощо.

“З початку повномасштабної агресії рф ніяких сил і засобів ВМС на річці Дніпро не було. Звісно, що за ініціативи командування Сухопутних військ та за підтримки Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного було створений спочатку один дивізіон, потім інший, але в іншому місці на півдні річки Дніпро. Створений безпосередньо орган управління, який буде здійснювати управління усіма катерами та кораблями на Дніпрі, — це орган управління річкової флотилії. Скоро буде рік, як цей створений організм вже набуває відповідних спроможностей. Він (орган управління — Авт.) у складі відповідних угруповань виконує завдання щодо захисту України з річкового напрямку, — наголосив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.

Цей катер належить до проєкту 58155 (шифр «Гюрза-М») та є восьмим побудованим корпусом. Його почали будувати у 2019 році та спустили на воду у вересні 2021 року.

blank
Восьмий броньований артилерійський катер (МБАК) під час спуску на заводі “Кузня на Рибальському” у Києві. Вересень 2021

Озброєння складають два модулі КАУ-30М (30-мм гармата ЗТМ-1, 30-мм гранатомет КБА-117, 7,62-мм кулемет КМ-7,62, 2 ПТКР «Бар’єр»). Також наявні переносні зенітно-ракетні комплекси та можливість постановки мін.

Останні новини:

Зараз читають