9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Львівський авіаційний завод модернізує Міг-29 до рівня багатоцільового винищувача для військово-повітряних сил України

 • З огляду на те, що всі творці та виробники основних бойових літаків України після розвалу Радянського Союзу залишилися в Росії, країні доводиться в умовах агресії, самотужки здійснювати ремонт та модернізацію наявного парку авіаційної техніки. Поряд із модернізованою версію літака МіГ-29МУ1, яка вже добре відома у військах, українськими підприємствами створено нову версію літаку даного типу, яка отримала назву МіГ-29МУ2.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

  З чого все починалось

  Наразі, офіційно прийнятий на озброєння ВПС України являється літак МіГ-29МУ1. В програмі модернізації винищувача брав участь Львівський державний авіаремонтний завод (далі – ЛДАРЗ) та ще кілька підприємств військово-промислового комплексу України: ДП «Оризон-Навігація», ДП «Новатор», київські ЗАТ «Фазотрон-Україна», КБ лазерної техніки, КП СПБ «Арсенал», ВАТ НТК «Електронприлад», ТОВ “АВІАРМ” і ТОВ ТТЦ «Авіарадіосервіс» та Львівське ОКБ «Текон-Електрон».

  Як відомо, суть модернізації винищувач полягала в наступному: проведення капітального ремонту з продовженням ресурсу на ЛДАРЗ, зміна забарвлення – в “піксельний” камуфляж, встановлення інтегрованого в БРЕО приймача системи супутникової навігації СН-3307 (за рахунок чого збільшена точність навігації і дальність застосування автоматизованих засобів інструментальної посадки), заміна блоку приймача Н019-09 бортової РЛС Н019 (це дозволило підвищити її надійність за рахунок використання нової, більш сучасної елементної бази до 10-20 тисяч годин).

  Станом на початок вересня 2017 року, шість МіГ-29МУ1 були зосереджені в складі 40-ї бригади тактичної авіації та базувалися на аеродромі Васильків.

  Однак отримана після першої модернізації машина, незважаючи на свої переваги, все ж таки, була обмежена у своїх можливостях. З метою усунення недоліків і надання літакам нових можливостей, була розроблена версія модернізації МіГ-29МУ2. У 2018 році ЛДАРЗ почав її реалізовувати на практиці на даному винищувачі.

  Міг-29 ВПС України

  Новий етап

  В якості основи для МУ2 використовується стандарт МіГ-29МУ1, але він включає ще вісім етапів модернізації з метою подальшого підвищення бойових можливостей. До них відносяться модернізація системи управління зброєю 20ПM, подальше оновлення радіостанції Р-862, заміна навігаційної системи РСБН A-323 і використання шини даних MSD-2000.

  МіГ-29МУ2 вже отримує ознаки багатоцільового винищувача з можливістю бойового застосування по наземним цілям. Це досягається, в тому числі, завдяки встановленню ракетно-бомбового озброєння з телевізійними головками наведення типу Х-29Т і КАБ-500КР, що забезпечує гарантоване враження наземних цілей. Також на МУ2 встановлено системи VOR, ILS, DME – бортове обладнання, яке дає змогу здійснювати контроль за автоматичною посадкою літака, в тому числі виконувати польоти на міжнародних трасах.

  Модернізація літака передбачає встановлення удосконаленого бортового радіолокаційного прицільного комплексу Н-019-У2, в якому збільшена дальність виявлення повітряних цілей. Крім того, радар має забезпечувати прицілювання та пошук, супроводжувати об’єкти не лише в повітряному просторі, а й на поверхні в режимі радіолокаційного картографування, виявляти, і атакувати наземні і надводні цілі.

  Важливою перевагою перед першим варіантом модернізації – є встановлення української системи супутникової навігації, яка відображатиме інформацію на індикаторі в кабіні пілота. Сам індикатор збільшиться до 8-ми дюймів і стане більш інформативним. Тепер льотчик бачитиме карту місцевості та відображення різних параметрів бойового застосування одночасно.

  Винищувач МіГ-29МУ2 також отримає систему аудіо та відеореєстрації, яка дасть змогу оцінювати ефективність роботи пілота, систем літального апарата й застосування озброєння за допомогою спеціально встановлених відеокамер. Дану систему будуть використовувати для аналізу помилок пілотів та навчання майбутніх льотчиків.

  Наразі коефіцієнт бойового потенціалу МіГ-29МУ2 складає 1.83, а базової моделі МіГ-29 дорівнював одиниці. Це досягнення розробників, які впровадили в МУ2 близько 10 інновацій, порівняно з МУ1, де всього лиш 5 вдосконалень, приладів авіоніки та іншого обладнання.

  До модернізації винищувача МіГ-29МУ1 в штурмовик МіГ-29МУ2 залучений цілий ряд українських підприємств. Серед них ТОВ «Радіонікс» і КБ «Луч». До моменту складання всіх систем, фірма «Радіонікс» повинна закінчити комплекс оборони літаків «Омут», який включає в себе систему радіоелектронної розвідки, з оперативно-змінною базою даних загроз і їх пріоритетності, а також систему радіоелектронної протидії, що забезпечує високу ймовірність придушення засобів радіолокаційного виявлення і наведення противника. Комплекс радіоелектронного захисту в реальному масштабі часу здійснює виявлення, розпізнавання РЕЗ противника, виробляє оцінку рівня загроз і обирає оптимальний комплекс перешкод для придушення радіолокаційних систем зенітно-ракетних комплексів, винищувачів, а також активних головок самонаведення ракет. Є варіанти підвісного виконання (у вигляді контейнера) і стаціонарного (вмонтованого безпосередньо в конструкцію літака).

  Комплекс оборони літаків «Омут» від ТОВ «Радіонікс»
  Комплекс оборони літаків «Омут» від ТОВ «Радіонікс»

  Отже, на заводі у Львові дослідницьку модернізацію МіГ-29МУ2 повинні завершити до кінця 2018 та на початку 2019-го почати державні випробування винищувача. І якщо за рік всі етапи випробувань будуть успішно завершені, то в 2020 році ЛДАРЗ зможе почати серійну модернізацію літаків до версії МУ2. З надходженням на озброєння літаків МіГ-29МУ2 значно підвищаться можливості винищувальної авіації ВПС ЗС України.

  Окремо слід зазначити, що МіГ-29 є достатньо популярною та якісною машиною, яка має значний потенціал і здатна виконувати широкий спектр завдань. Саме тому багато з країн світу продовжують її використовувати. Так, лише фахівцями львівського авіаремонтного підприємства виконуються низка контрактів з капітального ремонту та модернізації цього типу літаків для іноземних армій. До 2019 ЛДАРЗ має декількома партіями здійснити капітальний ремонт винищувачів ВПС Азербайджану. Крім того, зараз завод бере участь у тендерних процедурах на ремонт винищувачів для ВПС республіки Бангладеш, здійснюється ремонт окремих агрегатів на замовлення Польщі.


  Про допомогу проекту

  АвторDefense Express

  Також на цю тему

  Останні новини

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.

  Розробки українських науковців у сфері енергетики, ВПК та машинобудування приносять користь державі

  Президент Національної академії наук України під час онлайн-брифінгу для представників ЗМІ розповів про результати наукової роботи, які принесли дохід та користь державі.

  «Мотор Січ» модернізує двигуни для гелікоптерів Мі-8 ВПС Грузії

  Українське підприємство «Мотор Січ» проведе ремонт і модернізацію двигунів гелікоптерів Мі-8 Грузії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Як заявлено...

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Зараз читають

  МАУ підготувала літаки для перевезення вакцин від коронавірусу

  Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" відзначає готовність до транспортування вакцин від коронавірусу на своїх літаках Boeing 737 та...

  Україна найближчим часом може підписати угоду щодо французьких локомотивів Alstom

  Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона, під час якого ймовірно буде підписано контракт із компанією...

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною...

  Українські ракети запускатимуть з австралійського космодрому

  Державне космічне агентство України уклало меморандум про взаєморозуміння з австралійською компанією CosmoVision. Угодою передбачено початок співпраці щодо запусків...