9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Луцький завод “Мотор”: як ремонтують військові авіадвигуни (фото)

Фото: ділове видання “Конкурент”

Державне підприємство “Луцький ремонтний завод “Мотор”працює в обласному центрі Волині з 1945 року та є одним з найкращих в Східній Європі в галузі авіаремонтів. Спеціалізується “Мотор” на двигунах до трьох типів літаків: Су-24, Су-27 і Міг-29, які становлять основу Повітряних сил ЗСУ. Очолює підприємство Володимир Маракулін.

Ділове видання Волині “Конкурент” отримало можливість відвідати стратегічно важливий завод та на власні очі побачити, як у Луцьку ремонтують двигуни військових літаків, передає Національний промисловий портал.

Заступник директора “Мотору” Валерій Царук, якому доручили роль фахового екскурсовода, в першу чергу показує музей підприємства. Тут в око відразу впадає схема території, яка наочно демонструє надзвичайно великі масштаби виробництва.

Далі прямуємо на виробництво. Все починається в цеху № 1, де двигун повністю розбирають та збирають, проводять дефектацію та ремонтують окремі його частини, зокрема вузли.

Зняті з двигуна агрегати направляють в цех №2, де працівники проводять їхню дефектацію та ремонт, замінюють необхідні деталі. Після цього агрегат за допомогою спеціального обладнання регулюють та випробовують, імітуючи його роботу на двигуні.

Якщо все відповідає технічним нормам, то агрегат повертається в перший цех, його приєднують до двигуна, який після збірки відправляється в цех № 3.

Цех № 3 – випробувальний. Тестування проводиться на спеціальних стендах. Для кожного двигуна – своя модифікація. Весь процес фіксується на відеокамери та проводиться за принципом: від простого до складного – від підладки двигуна до максимальних форсажних режимів та перевірки помпажних систем. Після всіх перевірок двигун запаковують та готують до відправлення.

Останньою зупинкою під час екскурсії “Мотором” став цех № 4, де відбувається виготовлення деталей для авіаційної техніки.

Він оснащений потужним, високоточним обладнанням, завдяки якому вже освоєно 4 480 найменувань запасних частин. Всього за місяць виготовляється 75 000 деталей. Працює в цеху 165 людей і планується розширення до 195. Середня заробітна плата – 9 300 гривень.

 

Останні новини:

Зараз читають