9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

Ліхтер-мішені для ракетних випробувань зараховано до складу ВМС України

До складу ВМС ЗС України зараховано два судна забезпечення – ліхтер-мішені, що були передані з балансу ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Саме ці ліхтер-мішені використовувались під час нещодавніх випробувальних стрільб комплексу протикорабельних крилатих ракет наземного базування РК-360 МЦ «Нептун».

Зокрема відповідно до наказу Міністерства оборони України №136 від 24 квітня 2020 року до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України були зараховані:

  • судно-мішень, проєкт 1635К, заводський №2337, 1985 року побудови;
  • судно-мішень, проєкт 1635К, заводський №2439, 1988 року побудови;

Вказані ліхтер-мішені, що було  зараховано до складу ВМС, довгий час знаходились на балансі підприємства, але через технічний стан вже не можуть використовуватися за призначенням.

blank
Ліхтер-мішень після стрільби ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» Фото: Володимир Трофімов

Ліхтер – несамохідне, безекіпажне однотрюмне судно (судова баржа) з водонепроникним люковим накриттям, застосовуються для перевезення нафтовантажів на великі відстані, для рейдових операцій з навантаження і розвантаження танкерів із глибокою посадкою, які не можуть підійти безпосередньо до причалів берегової нафтобази, а також для каботажних перевезень нафтовантажів.

Окрім того застосовуються для перевезення низки інших вантажів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають