9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Лідер Білорусі запропонував Україні спільно займатися ракетобудуванням

Президент Білорусі Олександр Лукашенко на переговорах з Президентом України Володимиром Зеленським запропонував створювати спільні підприємства і співпрацювати в ракетобудуванні.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Про це глава білоруської держави заявив 4 вересня на переговорах у розширеному складі з Президентом України, на Другому форумі регіонів в Житомирі.

«Це не тільки проста торгівля. Ми прийняли рішення фактично. Міжурядова комісія, яке збереться в Києві (ми теж домовились про це), прийме конкретні рішення по створенню спільних підприємств. У вас в Україні, а вже 9 потужних (білоруських) компаній працюють тут, і у нас в Білорусі», – сказав Лукашенко.

blank
Прямі конкуренти – українська РСЗВ калібру 300 мм «Вільха» з дальністю 70-120 км. Спільний проект Білорусі та Китаю – РСЗВ «Полонез» з дальністю 200-300 км

За словами Президента Білорусі, у разі співпраці з Україною вони збираються освоїти програму з ракетобудування за півтора-два роки. Своєю чергою, сусіди «поділяться» власними розробками.

«Давайте сьогодні створювати ці спільні підприємства, ми в Україні, ви — у нас. Наприклад, зайнятися серйозно ракетобудуванням. Ми ніколи цим не займалися за радянських часів. У вас ця школа є, будь ласка, ви нам допоможіть. Ми не за 5 років освоїмо програму, а за 1,5-2. А ми прийдемо з продуктом, товаром, технологією, до вас, і будемо розвивати те, що ніколи у вас не розвивалося, але дуже потрібне», – додав білоруський лідер.

blank

За словами Олександра Лукашенка, білоруська сторона готова інвестувати й створювати спільні підприємства в Україні по цивільному напрямку — автомобілі, трактори, автотехніка великої вантажності, тощо.

«Ми готові до входження в капітал цих підприємств. Тобто ми обговорили ряд дуже важливих питань», – відзначив Президент Білорусі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають