Міністерство оборони України оцінює можливість закупівлі корветів турецького виробництва за рахунок невикористаних коштів Держоборонзамовлення на 2020-й рік.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Оборонно-промисловий кур’єр.
Наразі Міністерство оборони України не бачить доцільності у будівництві українських корветів, проте розглядає можливість закупити турецькі корвети. Гарантовану участь у проєкті будівництва корвету зможе взяти лише державне підприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», щодо решти українських підприємств, то можливість їх участі наразі невідома.
Перший корвет може бути виготовлений за нашою участю на території Туреччини, а всі наступні вже будуть виготовлятися на українському підприємстві. Тут у нас в Україні, а не в Туреччині. Це принципова умова, – наголосив віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський
Нагадаємо, що у лютому цього року делегація Міноборони відвідала Туреччину де відвідала виробничі потужності турецької кораблебудівної та ремонтної верфі. В ході зустрічей отримано детальну інформацію щодо можливостей будівництва бойових кораблів тоннажністю від 150 до 2600 тон різного призначення з урахуванням наявних можливостей українських компаній та готовності турецької сторони до постачання і локалізації.
Разом з тим у жовтні поточного року Міністр оборони України Андрій Таран та голова Підсекретаріату оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір, підписали Меморандум про наміри щодо розвитку співробітництва в галузі оборонно-промислових проєктів. Зокрема, у документі окреслюються наміри сторін започаткувати й імплементувати спільні проєкти з будівництва бойових кораблів, безпілотних літальних апаратів та всіх видів турбінних двигунів.
Мова йде про корвет турецької розробки типу «Ада» (Ada), який є сучасним бойовим кораблем, що володіє можливостями ведення протичовнових операцій і патрулювання у відкритому морі, з широким використанням у конструкції принципів стелс-технологій. Водотоннажність корвету – 2400 т, довжина – 99,56 м, ширина – 14,4 м, екіпаж – 93 особи, із авіаційними фахівцями – 106. Максимальна швидкість корвету 29 вузлів, дальність – 3500 морських миль при швидкості 15 вузлів.