9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Контррозвідка СБУ у 2021 році передала Міноборони вилучених товарів військового призначення на більш ніж мільярд гривень

Контррозвідка Служби безпеки України проводить системну роботу щодо запобігання незаконному вивезенню з України товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

За минулий рік, викрито десятки спроб нелегального переправлення за кордон вітчизняної військової продукції й товарів подвійного призначення – про це повідомляється на офіційному сайті СБУ.

За матеріалами СБУ, суд покарав 36 організаторів відповідних злочинних схем, що становлять загрозу державній безпеці нашої країни та були організовані у різних регіонах України.

ЗРК стрільба С-300 ППО

Так, в Житомирській області викрито спробу нелегального переправлення з України комплектуючих до зенітно-ракетних комплексів. Також, зловмисники намагались приховано вивезти конструкторську документацію до цих видів озброєння.

Встановлено, що до протиправної діяльності причетний колишній працівник одного з оборонних заводів. До оборудки він залучив декількох знайомих з Київської та Житомирської областей.

Спільники налагодили механізм незаконного привласнення військового майна, у тому числі комплектуючих до зенітно-ракетних комплексів малого і дальнього радіуса дії, а також конструкторську документацію до цих видів озброєння.

blank

Також контррозвідка СБУ у 2021 році запобігла незаконному вивезенню за кордон технологічного обладнання для військових кораблів на Миколаївщині.

Оборудку організували представники місцевої комерційної структури, що спеціалізується на проєктуванні та виготовленні суднових і промислових вентиляційних систем. Контрольовані державою товари вони намагалися незаконно переправити за кордон.

Для реалізації схеми ділки внесли до супровідної документації недостовірні відомості про сферу використання вантажу.

Учасники схеми планували переправити товари подвійного призначення іноземним замовникам, під виглядом цивільної продукції.

Для реалізації злочинної схеми, вносили недостовірні дані до товарно-супровідної документації.

blank

Крім того, під час слідчо-оперативних дій, викрито оборудку щодо закупівлі військових комплектуючих у межах державного оборонного замовлення, на суму понад 140 млн грн.

За викритими фактами протиправної діяльності, тривають розслідування для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення до відповідальності винних осіб.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають