9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Комплексом протикорабельних ракет «Нептун» зацікавилися три іноземні країни

У вітчизняному ракетному протикорабельному комплексі РК-360МЦ «Нептун» зацікавлені три країни.

Про це в інтерв’ю для «Новинарня» розказав Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ» Олег Петрович Коростельов, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Переговори щодо придбання тривають на різних стадіях.

Найбільший прогрес зараз є з Індонезією, яка підписала Меморандум про укладення контракту на постачання берегового мобільного ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун» від ДержККБ «ЛУЧ».

“Так. Індонезія продовжує переговори, вони зацікавлені в нашому «Нептуні». Є ще дві країни, але переговори з ними – ще зовсім сирий початок, і про це говорити ще зарано”, – розказав Коростельов.

Таким чином, Індонезія може стати першим закордонним покупцем «Нептуна», який 23 серпня 2020 року було прийнято на озброєння Збройних сил України.

blank
Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Проте від початку переговорів до укладання угоди та закупівлі може пройти не один рік, як раніше пояснював Генеральний конструктор «замовник придивляється, вимагає гарантій, хоче подивитися на результати випробування у своїй країні, тому що в одних – спекотно, в інших, навпаки – низькі температури».

Загалом, очікувати більш конкретних дій від іноземних замовників варто після постачання перших комплексів «Нептуна» на озброєння Збройних сил України. Тільки тоді, після отримання цінного досвіду експлуатації комплексів в реальних умовах, інозамовники зможуть ухвалити остаточне рішення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають