9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Вересня, 2021

Компанія “Радіонікс” створила унікальний наземний стенд для відпрацювання роботи винищувачів МіГ-29 (фото)

 • Приватна компанія “Радіонікс” представила на виставці “Зброя та Безпека-2021” унікальний комплекс “Сапфір-С”, який може одночасно бути використаний одразу за кількома напрямками.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Тобто, цей стенд одночасно може бути залучений, як експериментальний стенд для відпрацювання взаємодії бортового устаткування винищувача МіГ-29 (зокрема, його бортового радіолокаційного прицільного комплексу РЛПК-29) та нових засобів враження, які створюються в Україні (авіаційних ракет класу “повітря-повітря” та “повітря-земля”).

  Крім того, на ньому можна відпрацювати й інші завдання, а саме можливість протидії подібної РЛС закордонним або новітнім вітчизняним засобам РЕБ (наприклад “Омут-КМ” від “Радіонікс”).

  Й нарешті, такий комплекс може просто служити як повноцінний наземний тренажер для навчання пілотів-винищувачів Збройних сил України.

  В описі виробу відзначається, що “Сапфір-С” призначений для імітації роботи радіолокаційного прицільного комплексу (РЛПК) літака МіГ-29 та може бути використаний у якості елементу вимірювального комплексу полігону для забезпечення проведення випробувань авіаційної техніки та навчання льотного складу елементів протидії літакам-винищувачам.

  Як розповіли його розробники, створення першого прототипу такого стенду відноситься до 2016 року, коли компанія “Радіонікс” отримала експортне замовлення від ОАЕ на створення апаратного стенда РЛПК-29 для потреб полігону в Абу-Дабі.

  “Основний сенс був такий – упакувати в 40-футовий контейнер повністю весь радіолокаційний прицільний комплекс, включаючи систему повітряного охолодження, систему рідинного охолодження, кондиціонування, систему єдиної індикації й систему управління озброєнням МіГ-29. При цьому зробити все так, щоб це працювало на землі”, – розповів директор компанії “Радіонікс” Станіслав Зав’ялов.

  Комплекс “Сапфір-С” від компанії “Радіонікс” на виставці “Зброя та безпека – 2021”. Фото: Defence Express

  Один контейнер був поставлений українськими зброярами замовнику й експлуатується вже протягом 6 років при дуже екстремальних умовах (температура обшивки контейнера іноді доходить до 70 градусів за Цельсієм).

  “Спочатку це був багатофункціональний виріб, котрий імітує роботу МіГ-29 для того, щоб винищувачі типу F-16/F-35/F-22 тощо могли протидіяти та оцінювати можливості своєї протидії – постановки завад, застосування протирадіолокаційних ракет по подібнім винищувачам. При цьому, мова йде про реальні бойові літаки в повітрі”, – відзначив директор “Радіонікс”.

  За словами українських розробників, попри своє “наземне” положення, РЛС винищувача повністю функціональна – виявляє повітряні цілі, захоплює, супроводжує … Що дозволяє відпрацьовувати на цьому комплексі дії місцевих льотчиків-винищувачів з підготовки та пуску протирадіолокаційних ракет.

  “Коли ми почали використовувати цей контейнер там, в Абу-Дабі, ми зрозуміли, що він нам і самим потрібний. Ми можемо його використовувати, наприклад, для з’ясування і дослідженя ефективності постановки перешкод за допомогою наших контейнерів типу “Омут-КМ”, – повідомив Станіслав Зав’ялов.

  Комплекси РЕБ “Онікс-КМ” від “Рідіонікс” на “Зброя та Безпека-2021”. Фото: Defence Express

  Таким чином, другий прототип “Сапфір-С” був створений вже для власних потреб й наразі використовується в цілій низці різних програм.

  “Даний комплекс дозволяє проводити наземні випробування (відпрацювання дії) нових ракет. Тобто він здатний повноцінно приймати сигнали від різних електронних вузлів авіаційної ракети”, – відзначив очільник української компанії.

  Він пояснив, що на вітчизняному стенді можливо імітувати не тільки захоплення й пуск ракети (відстріл та сход ракети) але і її подальші дії – радіокорекцію, роботу рулів.

  “Ми можемо імітувати всі”, – наголосив Станіслав Зав’ялов.

  Комплекс “Сапфір-С” від компанії “Радіонікс” на виставці “Зброя та безпека – 2021”. Фото: Defence Express

  Таким чином, завдяки експортному контракту в Україні був створений власний багатофункціональний комплекс, який дозволяє практично повноцінно випробовувати сучасні авіаційні системи (ракети, РЕБ тощо, в тому числі й зовсім нові) різного типу в “комфортних” наземних умовах. Крім того, вся інформація при такій роботі може бути збережена й ретельно проаналізована фахівцями для подальшої роботи над вдосконаленням нових систем.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Бразилія та Україна посилюватимуть співпрацю у виробництві сільськогосподарської техніки

  Бразильський бізнес бачить великі перспективи кооперації в можливостях, які відкриває Угода про асоціацію України з Європейського Союзу.Передає...

  У селищі Дніпровське відкрили реконструйований стадіон

  У селищі Дніпровське Кам'янського району на Дніпропетровщині відбулося відкриття оновленого стадіону. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

  Міноборони затвердило будівництво нових сховищ боєприпасів у Делятині

  В Івано-Франківській області планується побудувати нові сховища для ракет та боєприпасів на замовлення Міністерства оборони України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Німецька компанія Bosch хоче побудувати в Україні завод електроінструментів

  Німецький виробник електроніки Bosch планує запустити в Україні виробництво електроінструменту. Зараз в компанії досліджують ринок, аналізують ринки збуту і кваліфікацію робочої сили.

  ДАХК “Артем” готує випробування дрона-камікадзе “Мисливець”

  Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" завершує етап розробки комплексу дистанційно-керованих літальних апаратів "Мисливець". На черзі – перехід до льотних випробувань дослідного зразка...

  Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

  Міністерство оборони України вже в цьому році може додатково замовити ще три військово-транспортні літаки Ан-178.Про це повідомив в...

  Київське підприємство виготовило кранове обладнання для авіаційних ангарів ДСНС (відео)

  Київський завод підіймально-транспортного устаткування виготовив спеціальний підвісний кран для нових ангарів на аеродромі ДСНС України у місті Ніжин.

  Плавучий кран “Захарій” пройшов ремонт у Херсоні

  Плавучий кран Lifting Chart LK-800 (відомий також як "Захарій"), який є найбільшим в Європі плавкраном в класі компактних річкових кранів з низькою...

  Зараз читають

  У Вінниці холдинг «Епіцентр Агро» відкрив найбільший елеваторний комплекс в регіоні (фото)

  У Вінниці відбулось введення в експлуатацію третьої черги маршрутного елеваторного комплексу холдингу «Епіцентр Агро», який з початку...

  На Луганщині побудували нову телевежу для передачі сигналу на окуповані території (відео)

  На Луганщині у селищі Комишуваха Попаснянського району почала тестове мовлення нова телерадіо вежа висотою 150 метрів.

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу...

  Українські танки Т-80 провели стрільби за межі видимості з допомогою БПЛА “Фурія”

  Збройні Сили України на одному із полігонів у Рівненській області проводять конкурс на найкращий танковий екіпаж серед усіх родів...