9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Компанія «Артем» тестує термобаричну бойову частину для некерованих авіаційних ракет

В Україні проведено успішні випробування дослідних зразків термобаричної бойової частини з ударним ядром.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Випробування проводили фахівці ДАХК «Артем» у тісній співпраці з Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів.

Розробка проводиться в рамках розвитку оснащення різними бойовими частинами лінійки некерованих авіаційних ракет РС-80.

Випробувана бойова частина споряджена термобаричною сумішшю з негативним кисневим балансом, яка при згоранні утворює специфічні уражаючі фактори (термічний – температура у зоні підриву радіусом не менше 4-5 м перевищує 1500 ̊С, та різкий перепад тиску – більше ніж 2 бар).

При цьому ударна хвиля є основним уражаючим фактором.

Ударна хвиля, при спрацюванні термобаричної бойової частини рухається не прямолінійно, що забезпечує ефективне ураження людей та об’єктів, захищених мішками з піском та бронежилетами.

blank
Випробування термобаричної бойової частини на металевій конструкції. Фото: ДАХК «Артем»

Посилюється при відображенні від стін та інших поверхонь, при цьому дуже складно забезпечити захист від ударної хвилі й термічного впливу, які поширюються за різні перешкоди.

Також бойова частина має високу ефективність при ураженні цілей в закритому просторі.

blank
Випробування термобаричної бойової частини на металевій конструкції. Фото: ДАХК «Артем»

Окрім основного термобаричного заряду, бойова частина оснащена ударним ядром, що дозволяє уражати легко броньовані цілі (до 40 мм гомогенної броні), стіни будівель та укриття (в тому числі цегляні – до 500 мм, та залізобетонні – до 200 мм). Тим самим надаючи доступ термобаричним уражаючим факторам до закритих приміщень, укріплених оборонних споруд та легкоброньованої техніки.

Отримані результати відкривають широкі можливості для застосування даної бойової частини перспективних некерованих та керованих (баражуючі боєприпаси, ударні БПЛА) засобах ураження.

blank
Випробування термобаричної бойової частини на металевій конструкції. Фото: ДАХК «Артем»

Нагадаємо, нещодавно українська компанія «Артем» провела успішні випробування дослідних зразків осколково-фугасної бойової частини (БЧ) до некерованої авіаційної ракети РС-80.

Останні новини:

Зараз читають