9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Київському політехнічному інституту імені Ігоря Сікорського дали старт новим підходам до оборонних розробок

ДК “Укроборонпром”, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Корпорація “Науковий парк “Київська політехніка”, ДЗТІП “Промоборонекспорт”, що входить до складу Концерну, а також Громадська спілка “Ліга оборонних підприємств” уклали Генеральний договір про партнерство.

Цей договір передбачає створення  розширених можливостей щодо розробки та впровадження інноваційних науково-технічних ідей, передових конструкторських і технологічних рішень в сфері розробки і виробництва озброєння для забезпечення обороноздатності України. Підписання договору відбулось 22 червня у КПІ. Він був затверджений Радою національної безпеки та оборони та погоджений з Міністерством оборони України. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу “Укроборонпром“.

Фактично, цей договір є платформою для принципово нового підходу у створенні інноваційних оборонних розробок з метою значного зменшення часу на реалізацію проривних технологій безпосередньо у виробництві.

“Договір остаточно ліквідує розрив між навчанням та виробництвом, перетворюючи КПІ у заклад, в якому наука буде переходити у реальні практичні розробки у найбільш наукоємній сфері промисловості – оборонній. Для цього передбачено не тільки обмін інформацією та результатами науково-технічної діяльності, а і супроводження науково-технічних розробок. В тому числі, передбачено створення спільних навчально-наукових підрозділів, тобто конструкторських бюро та лабораторій, для реалізації найбільш інноваційних та ефективних проектів. Окрім того, договір закріплює питання щодо залучення інвестицій та прямих замовників, а також захисту інтелектуальних прав”, – заявив Перший заступник Генерального директора ДК “Укроборонпром” Сергій Омельченко.

Вже на найближчому заході “Sikorsky Challenge”, на якому продемонструють більше 400 інноваційних проектів, будуть відібрані найбільш ефективні та потрібні для оборони України розробки. До відбору, окрім представників “Укроборонпрому”, КПІ та “Ліги оборонних підприємств”, планується залучити представників РНБО, МЕРТ, а також замовників – Міноборони, Національної гвардії та інших силових структур України.

Відібрані проекти отримають максимальний супровід з боку навчальних закладів, підприємств “Укроборонпрому”, “Ліги оборонних підприємств”  та потенційних замовників для найбільш швидкої реалізації в інтересах оборони країни та безпеки держави.

Підписання Генерального договору відбулось під час заходів із завершення першого етапу навчання фахівців оборонно-промислового комплексу за магістерською програмою “Управлінець у сфері оборонно-промислового комплексу” у рамках 1,5-річної підготовки.

Враховуючи те, що за цією програмою навчають фахівці з ДК “Укроборонпром”, Ради національної безпеки та оборони України, Міністерства оборони, Міністерства економічного розвиту та інших державних органів, це дозволяє створити у всіх структурах, які замовляють, виділяють кошти, координують та виготовляють озброєння, єдиний комплексний підхід до управління всіма механізмами оборонно-промислового комплексу.

Останні новини:

Зараз читають