9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Кількість серійних виробників озброєння в Україні виросла у 4 рази – Мінстратегпром

Кількість компаній, які серійно виготовляють озброєння в Україні, зросла у чотири рази.

Про це розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин під час виступу на спецподії “Формула успіху України, яка була організована виданням NV, передає Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Україна у наступному, 2024 році втричі збільшить бюджет на закупівлю озброєння та військової техніки українського виробництва — такі дані озвучив

“Бюджет закупівель [озброєння] українського виробництва цього року близько 1 млрд доларів. І наступного року він буде втричі більший. Спроможності нашого ринку, я маю на увазі, будуть втричі більшими”, — відзначив Камишин.

Бойове застосування Р-360 «Нептун», весна 2022 року. Кадр з відео від Олександр Турчинов

Тут він також заявив, що в Україні зросла кількість компаній, яка може виробляти те чи інше озброєння.

“Весною було не більше 50 компаній, які могли виробляти щось серійно, що літало, їздило по землі і плавало по воді. На сьогодні таких компаній більше 200”, — акцентує міністр.

Бронеавтомобіль UAT-T COBRA від української компанії UkrArmoTech. 2023 рік. Україна. Кадр з відео компанії

Камишин розповідає, що низка компаній, які раніше ніколи не були залучені до роботи в оборонно-промисловому комплексі, сьогодні знайшли можливість виробляти ту чи іншу продукцію — компоненти, софт, елементи чи навіть й готові вироби.

“На фініші ми вже отримали суттєве зростання нашого оборонного промислового комплексу”, — відзначає він.

Безпілотний авіаційний комплекс “Лелека-100” у військовослужбовців 58-ї ОМПБр. Фото: ОК “Північ”

Міністр також наголошує, що існуючи виробники працюють над збільшенням власних виробничих потужностей — як приклад він посилається на розмову з одним з директорів оборонних заводів, який вже цього року “видасть більше, ніж за два минулих роки разом” і має за останні 9 місяців 500 нових робітників.

“Це дуже прибутковий, хороший сегмент бізнесу [оборонна продукція], і якщо Україна зробить ставку на цей сегмент, матиме можливість експортувати з часом всі ці продукти за кордон. Наші вироби, які ми робимо сьогодні в Україні і які дорогою ціною проходять випробування на полі бою — це той сегмент експорту, який буде для нашої країни головним після закінчення війни”, — говорить Камишин.

Останні новини:

Зараз читають