9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

Конструкторське бюро «Південне» запатентувало безшумний мінометний постріл

Конструкторське бюро «Південне» імені Янгеля запатентувало безшумний мінометний постріл. Відповідний патент на корисну модель було оприлюднено на сайті Українського інституту інтелектуальної власності. Безшумність мінометного пострілу забезпечується шляхом запирання продуктів згоряння метального заряду усередині корпусу снаряду, в результаті чого забезпечується низький рівень шуму під час стрільби, як у стрілецької зброї з глушником.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Український мілітарний портал.

Продукти згоряння запираються спеціальним поршнем, який зупиняється в уловлювальному конусі хвостової частини корпусу снаряду. Уловлювальний конус виконаний разом зі стабілізатором та нагвинчується на корпус. Серед схожих систем у патенті наводиться уламковий постріл NR 208A3, який був розроблений бельгійською фірмою PRB.

blank
Ескіз безшумної міни від КБ «Південне»

Серед недоліків безшумного набою можна відмітити неможливість змінювання кількості вибухової речовини в метальному заряді, що значно звужує діапазон використання боєприпасів за дальністю стрільби, а також відсутність засобів центрування пострілу відносно стрижня міномета.

Раніше на Міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека 2018» компанія «Рубін-2017» представила власну розробку – 82-мм безшумний міномет «Шепіт».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають