9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Січня, 2023

КБ “Південне” створює нову зенітно-ракетну систему з дальністю ураження у 280 кілометрів (фото)

Конструкторське бюро “Південне” розробляє інноваційну зенітну ракетну систему “Кільчень” з можливістю враження цілей на відстані 280 кілометрів.

Про це йшлося в репортажі телепроєкту Security Talks, передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний портал.

За словами т.в.о. гендиректора “Південного” Олександра Кушнарьова, “Кільчень” це багатоканальна система з високоманевреною ракетою.

Система будується на засадах мереже- та датацентричності в управлінні та машинного самонавчання. Вона використовуватиме мерехтливі командні пункти.

blank
Схема ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

Начальник відділення розробки, випробувань та експлуатації засобів автоматизації та забезпечення наземних і мобільних ракетних комплексів КБ “Південне” Костянтин Корнєєв розповів, що ЗРС “Кільчень” є “системою-перевертнем” завдяки можливості швидко змінювати конфігурацію налаштувань. В ході бойового застосування вона не матиме постійної структури, а її порядок буде постійно змінюватися.

“Серце” – командні пункти – недосяжні противнику. Таких сердець кілька і частина з них перебуває у віртуальних структурах в “хмарах”. Таку автоматизовану систему управління майже неможливо знищити звичайною летальною зброєю”, – уточнив Корнєєв.

“Кільчень” забезпечуватиме мультирадарну обробку інформації. ЗРС “Кільчень” має у своєму складі радіолокаційні станції виявлення та цілевказання. Всі РЛС українського виробництва і покривають X-, C- та S-діапазони. У зенітній ракеті системи “Кільчень” використовуватиметься активна радіолокаційна головка самонаведення міліметрового діапазону.

blank
Візуалізація пускої установки ЗРК зі складу ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

За словами начальника групи проєктного відділу КБ “Південне” Валерія Перькова, ЗРС “Кільчень” зможе вести боротьбу з усіма існуючими та перспективними літальними апаратами повітряного нападу. В тому числі й тими, які побудовані по технології “стелс” в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії противника.

“До складу “Кільчень” входять до 6 ЗРК, які здатні вражати аеродинамічні цілі на відстані до 280 км. ЗРС зможе обстрілювати до 12 цілей, 6 з яких можуть бути балістичними. Або до 16 аеродинамічних. Одночасно наводити 2 керовані ЗР на аеродинамічну ціль, або до 4 ракет на кожну балістичну ціль”, – розкрив деталі розробки Валерій Перьков.

На КБ “Південне” створили моделюючий комплекс, на якому можна здійснювати “віртуальні пуски”.

blank
Моделюючий комплек ЗРС “Кільчень” на КБ “Південне”, кадр відео Апостроф

Як повідомив т.в.о. керівника підприємства Олександр Кушнарьов, пропозиції щодо розробки комплексу Міністерству оборони України надали ще більше ніж два роки тому і по ній було ухвалено “позитивне рішення”. Однак фактичні роботи по проєкту так і не розпочалися.

blank
Зенітна ракета ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

Кушнарьов вважає, що за умови фінансування на основі існюючих напрацювань ЗРС “Кільчень” може бути створена в короткі строки. Він вважає цей шлях економічно доцільнішим за закупівлю ЗРК Patriot.

“З точки зору вартості створення. Створення ЗРС “Кільчень” складає близько четвертої або третьої частини вартості комплексу Patriot. Якщо на чашу терезів з одного боку покласти вартість комплексу Patriot – з іншого вартість 5-6 комплексів нашої системи “Кільчень”. 6 комплексів можуть прикрити від 250 до 500 км кордону України”, – зазначає Кушнарьов.

Зазначимо, що проєкт створюється у кооперації з низкою українських підприємств.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають