9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Жовтня, 2021

КБ “Південне” створює нову зенітно-ракетну систему з дальністю ураження у 280 кілометрів (фото)

 • Конструкторське бюро “Південне” розробляє інноваційну зенітну ракетну систему “Кільчень” з можливістю враження цілей на відстані 280 кілометрів.

  Про це йшлося в репортажі телепроєкту Security Talks, передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Мілітарний портал.

  За словами т.в.о. гендиректора “Південного” Олександра Кушнарьова, “Кільчень” це багатоканальна система з високоманевреною ракетою.

  Система будується на засадах мереже- та датацентричності в управлінні та машинного самонавчання. Вона використовуватиме мерехтливі командні пункти.

  Схема ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

  Начальник відділення розробки, випробувань та експлуатації засобів автоматизації та забезпечення наземних і мобільних ракетних комплексів КБ “Південне” Костянтин Корнєєв розповів, що ЗРС “Кільчень” є “системою-перевертнем” завдяки можливості швидко змінювати конфігурацію налаштувань. В ході бойового застосування вона не матиме постійної структури, а її порядок буде постійно змінюватися.

  “Серце” – командні пункти – недосяжні противнику. Таких сердець кілька і частина з них перебуває у віртуальних структурах в “хмарах”. Таку автоматизовану систему управління майже неможливо знищити звичайною летальною зброєю”, – уточнив Корнєєв.

  “Кільчень” забезпечуватиме мультирадарну обробку інформації. ЗРС “Кільчень” має у своєму складі радіолокаційні станції виявлення та цілевказання. Всі РЛС українського виробництва і покривають X-, C- та S-діапазони. У зенітній ракеті системи “Кільчень” використовуватиметься активна радіолокаційна головка самонаведення міліметрового діапазону.

  Візуалізація пускої установки ЗРК зі складу ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

  За словами начальника групи проєктного відділу КБ “Південне” Валерія Перькова, ЗРС “Кільчень” зможе вести боротьбу з усіма існуючими та перспективними літальними апаратами повітряного нападу. В тому числі й тими, які побудовані по технології “стелс” в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії противника.

  “До складу “Кільчень” входять до 6 ЗРК, які здатні вражати аеродинамічні цілі на відстані до 280 км. ЗРС зможе обстрілювати до 12 цілей, 6 з яких можуть бути балістичними. Або до 16 аеродинамічних. Одночасно наводити 2 керовані ЗР на аеродинамічну ціль, або до 4 ракет на кожну балістичну ціль”, – розкрив деталі розробки Валерій Перьков.

  На КБ “Південне” створили моделюючий комплекс, на якому можна здійснювати “віртуальні пуски”.

  Моделюючий комплек ЗРС “Кільчень” на КБ “Південне”, кадр відео Апостроф

  Як повідомив т.в.о. керівника підприємства Олександр Кушнарьов, пропозиції щодо розробки комплексу Міністерству оборони України надали ще більше ніж два роки тому і по ній було ухвалено “позитивне рішення”. Однак фактичні роботи по проєкту так і не розпочалися.

  Зенітна ракета ЗРС “Кільчень”, кадр відео Апостроф

  Кушнарьов вважає, що за умови фінансування на основі існюючих напрацювань ЗРС “Кільчень” може бути створена в короткі строки. Він вважає цей шлях економічно доцільнішим за закупівлю ЗРК Patriot.

  “З точки зору вартості створення. Створення ЗРС “Кільчень” складає близько четвертої або третьої частини вартості комплексу Patriot. Якщо на чашу терезів з одного боку покласти вартість комплексу Patriot – з іншого вартість 5-6 комплексів нашої системи “Кільчень”. 6 комплексів можуть прикрити від 250 до 500 км кордону України”, – зазначає Кушнарьов.

  Зазначимо, що проєкт створюється у кооперації з низкою українських підприємств.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного...

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на 13% перевищує показник аналогічного періоду...

  У Нетішині зариблюють водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС

  У Нетішині Хмельницької області проводять зарибнення водойми-охолоджувача однойменної АЕС, яке триває протягом місяця, з 18 жовтня по 15 листопада.

  Перероблений пластик використали для облаштування дитячого майданчику в Івано-Франківську

  В Івано-Франківську з переробленого пластику облаштовують елементи для дитячого майданчика. Знаходиться він у дворі будинку, що на вулиці Пулюя, 15. Його мешканці...

  Міжнародна компанія NEQSOL Holding подала заявку на купівлю частки найбільшого українського виробника цементу

  Міжнародна група NEQSOL Holding, яка володіє мобільним оператором Vodafone Україна, подала заявку в Антимонопольний комітет на купівлю пакета акцій найбільшого українського виробника цементу ПрАТ...

  Морські порти України з початку року перевалили понад 106 мільйонів тонн вантажів

  Морські порти України в січні-вересні 2021 року скоротили перевалку вантажів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,7%, або на 12,67...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  В Одесі відкрили міський Офіс реставрації та урбаністики

  Муніципальна влада Одеси відкрила Офіс реставрації та урбаністики. Його очолив дизайнер, директор факультету архітектури та дизайну Генуезького університету в Італії Нікколо Касідду.

  Зараз читають

  У Києві представили українську станцію польового супутникового зв’язку

  У Києві представили станцію польового супутникового зв’язку вітчизняного виробництва.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На Чернігівщині спиртзавод пішов з молотка за 60 мільйонів гривень

  1 жовтня 2021 року відбувся онлайн-аукціон з приватизації майна Новоборовицького МПД, який розташований у 80 км від...

  Українські військові отримали понад сотню переносних комплексів радіорозвідки Plastun-RP3000

  Малогабаритний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки.

  Аеропорт Бориспіль обслужив майже сім мільйонів пасажирів з початку року

  За підсумками роботи в січні-вересні 2021 року Міжнародний аеропорт Бориспіль обслужив 6 976 939 пасажирів, що становить...