9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 30 Листопада, 2021

КБ “Південне” представило концепт нової надзвукової ракети для повітряних сил України (відео)

КБ “Південне” провело захист авансового проєкту нової надзвукової авіаційної ракети “Блискавка” перед комісією Міністерства оборони України. У бюро розраховують на початок дослідно-конструкторських робіт по цьому напрямку.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express

“Блискавка” є надзвуковою авіаційною керованою ракетою класу “повітря-поверхня”. Ракета призначена для знищення широкого спектра наземних, морських, а також радіоконтрастних цілей на відстані до 110 кілометрів. Управління ракетою на середній ділянці польоту здійснюється інерціальною навігаційною системою у поєднанні з системою GPS.

На кінцевій ділянці польоту для виходу на ціль і її поразки можуть використовуватися три типи головок самонаведення. По радіоконтрастних цілях планується використовувати пасивну голову самонаведення; по морських цілях – активно-пасивну. По наземних цілях буде застосовуватися головка самонаведення з комплексацією оптичного і радіолокаційного каналу. “Блискавка” може оснащуватися як фугасно-проникаючою, так і осколково-фугасною бойовою частиною в залежності від типу цілей.

Ракета може застосовуватися з літаків типу Су-24 або модернізованого Су-27. Разом з тим, КБ “Південне” пропонує рішення, які передбачають можливість використання цієї зброї з інших типів літаків. На сьогодні на озброєнні Повітряних сил України відсутні ракети з такими можливостями, а радянська ракета типу Х-31 вимагає заміни та оновлення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають