9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 2 Березня, 2021

КБ “Південне” детально показало надзвукову ракету “Блискавка”

 • КБ “Південне” у деталях показало ракету “повітря-поверхня” “Блискавка”, аванпроект якої був захищений у жовтні минулого року. Ракета дальністю 110 км призначена для знищення наземних або надводних цілей.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  “Блискавку” планують використати для озброєння фронтових бомбардувальників Су-24М, а також інших літаків за умови встановлення додаткового підвісного контейнера – наприклад Су-27. Ракета має модульну конструкцію та складається з декількох відсіків: двигуна, бортової апаратури, бойової частини та системи наведення. Повітряно-реактивний двигун дозволяє розігнати “Блискавку” до надзвукової швидкості, яка за різними оцінками може становити від 2000 до 2500 км/год.

  Поєднання інерційної та супутникової системи керування та навігації дозволяє використовувати GPS виключно, як додаткову систему, інформація з якої лише “підстраховує” інерційну. Аналогічне рішення використано у крилатій ракеті Р-360 “Нептун”. Також окрім бойової частини, скоріш за все ракета має радіовисотомір, який також необхідний для контролю льотних параметрів, особливо на кінцевій ділянці польоту. На представленому КБ “Південне” рендері, “Блискавка” продемонстрована з активною головкою самонаведення на базі активної фазованої решітки, що дозволяє їй знищувати радіоконтрастні цілі.

  Також відомо, про можливість оснащення ракети пасивними головками самонаведення, для ураження РЛС противника, а також головкою самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу, яку планують використати в ОТРК “Сапсан” для знищення наземних цілей. Наразі під питанням залишається шість елементів, які встановлюються у верхню частину ракети – ідентифікувати їх призначення поки не вдалось.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.Про це в...

  “Інтерпайп НТЗ” направив понад 80 мільйонів гривень на реалізацію екологічних проєктів

  ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" приєднався до "Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку міста Дніпро на 2021-2025 роки", яка була...

  У 2021 році в Україні буде відремонтовано та побудовано 4,5 тисячі кілометрів доріг державного значення

  У 2021 році в Україні заплановано відремонтувати близько 4,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення.Про це в ході...

  «Українська бронетехніка» створює колабораційний хаб для реалізації спільних проєктів в оборонній сфері

  Компанія «Українська бронетехніка» хоче об’єднати інноваційні українські оборонні підприємства і створити майданчик для реалізації амбітних спільних проєктів та взаємної маркетингової підтримки.

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також із заморськими територіями у складі...

  Запорізьке підприємство виготовить для Аргентини реакторне обладнання

  Після кількох років перерви підприємство «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) повернулося на аргентинський ринок.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Голос України.

  В Україні розробили проєкт нового десантного корабля

  Державне підприємство "Дослідно - проектний центр кораблебудування" розробив проєкт Середнього десантного корабля "Саламандра" в інтересах морських військових відомств.

  Зараз читають

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  Будівництво корвету для ВМС України профінансують на 3,8 мільярда гривень

  Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил України Міноборони профінансує на 3,8 мільярда гривень.

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати...

  Міноборони цьогоріч планує почати фінансування розробки оперативно-тактичного ракетного комплексу

  У 2021 році Міністерство оборони України планує почати фінансування розробки вітчизняного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК).