9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 16 Травня, 2022

КБ «ЛУЧ» вже виготовляє ракетний комплекс «Вільха» для ОАЕ

Київське державне КБ «ЛУЧ» вже виготовляє ракети комплексу «Вільха» на замовлення Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ).

Про це в інтерв’ю для «Новинарня» розказав Генеральний конструктор Олег Петрович Коростельов, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Серед інших зацікавлених країн на вітчизняний виріб – Саудівська Аравія та Кувейт.

Уточнюючи інформацію на якому етапі йдуть переговори Коростельов сказав:

“Переговори тривають з різною інтенсивністю, але для Еміратів ми вже виготовляємо”.

На озброєнні Об’єднаних Арабських Еміратів знаходиться реактивна система залпового вогню БМ-30 «Смерч», для якої і створювався високоточний боєприпас.

blank
Пуски ракетного комплексу «Вільха» 21 вересня 2020 року Фото: АрміяInform

У квітні керівник Державного Київського конструкторського бюро «ЛУЧ» Олег Коростельов розказав про першого іноземного замовника ракетного комплексу «Вільха-М». Країну він тоді не назвав, але назвав її регіон як «це багаті арабські країни».

«Вільха-М» – це високоточний 300-мм реактивний боєприпас з максимальною дальністю понад 100 км.

Система призначена для ураження на дальніх відстанях броньованої, легкоброньованої та неброньованої техніки, живої сили противника, руйнування командних пунктів, вузлів зв’язку, об’єктів військово-промислової структури, наземних споруд складського та іншого призначення.

blank
Стрільби «Вільха-М» на Державному випробувальному полігоні «Алібей» 25 квітня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Передбачається розробка декількох версій корегованих ракет «Вільха-М», що окрім збільшеної дальності матимуть різні за вагою бойові частини.

Власне зараз виріб Р-624М «Вільха-М» має бойову частину вагою у 170 кг та дальність у 123 км, зараз йде робота над збільшенням дальності до 140 км за рахунок використання нового виду палива.

Нова версія виробу – Р-224М1 «Вільха-М1» з бойовою частиною у 170 кг на старому паливі зможе знищувати цілі на максимальній відстані у 140 км, а при використанні нового палива – до 154 км.

blank

Для цієї модифікації передбачено використання бойової частини вагою 236 кг, відповідно дальність складатиме 108 км та 121 км на новому типу палива.

Р-224М2 «Вільха-М2» зможе досягати дальності у 141 км та 202 км з новим видом палива, при збережені бойової частини вагою 170 кг.

blank
РСЗВ “Вільха” КБ “Луч” Фото: РНБОУ

Попередня версія корегованого снаряду «Вільха» вже завершила державні випробування та перебуває на озброєння підрозділів Збройних Сил України. Її серійне виробництво було розпочато наприкінці 2018-го року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають