9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

КБ “ЛУЧ” виконує близько десяти експортних контрактів на постачання високоточного озброєння

За словами гендиректора ДК “Укрспецекспорт”, лише для цієї компанії 10-15% поточних контрактів доводиться на продукцію КБ “ЛУЧ”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Українське високоточне озброєння, за даними спецекспортеру, користується досить великою популярністю серед країн-імпортерів.

Зокрема, за словами Генерального директора ДК “Укрспецекспорт” Вадима Ноздрі, наразі вітчизняні компанії виконують близько десяти контрактів з продажу продукції Київського Конструкторського Бюро.

“КБ “ЛУЧ” достатньо успішне підприємство. І ця продукція затребувана на багатьох ринках. Насправді є майже десяток вже контрактів у всіх спецекспортерів (ДК “Укроборонпром”) на постачання продукції КБ “Луч”, – повідомив Генеральний директор “Укрспецекспорт”.

При цьому він додав, що мова йде про протитанкові керовані комплекси та боєприпаси до них (у співвідношенні 1 до 10).

blank
Фото: КБ Луч

“В структурі експорту, на сьогодні, якщо взяти всіх спецекспортерів по різному, але для нас це очікувано – близько 10-15% (від загального об’єму), враховуючи поточні контракти. А якщо взяти перспективні проєкти, які мають серйозні об’єми, це може стати й 30-40%”, – зазначив Вадим Ноздря.

Також він повідомив, що існує великий інтерес й до нових розробок ДККБ “Луч” – протикорабельного комплексу РК-360МЦ “Нептун” та коригованих 300-мм ракет “Вільха”.

blank
Стрільби «Вільха-М» на Державному випробувальному полігоні «Алібей» 25 квітня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Варто нагадати, що наразі йдуть перемовини з Туреччиною, щодо локалізації виробництва ПТРК “Скіф” спільним україно-турецьким підприємством на території цієї країни.

Крім того, успішно пройдені тендерні випробування протитанкового комплексу від КБ “ЛУЧ” у Пакистані. Це досить великий контракт (на суму у десятки мільйонів доларів США), який може забезпечити постачання відповідного українського високоточного озброєння в цю країну на “десяток років”.

blank
ПТРК “Скіф” Фото: РНБОУ

Однак, хоч на цей час, за результатами випробувань, “Скіф” і є фаворитом тендеру (відповідаючи вимогам замовника приблизно на 90%), все буде залежати від результатів випробувань 2021 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають