9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

КБ “ЛУЧ” розробляє надлегкий протитанковий ракетний комплекс (фото)

Державне підприємство Державне Київське конструкторське бюро “ЛУЧ”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, попри роботи над великими системами (“Нептун”, “Вільха-М” тощо) продовжує збільшувати та покращувати лінійку переносних протитанкових комплексів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, вже наступного року фахівці ДККБ “ЛУЧ” планують випробувати новий надлегкий ПТРК.

blank
Маловідомий широким масам проэкт 107 мм гранатомету від ДККБ “ЛУЧ”

“Про що йдеться, якщо коротко, уявіть, ви наче тримаєте у руках гранатомет, тільки з керованою ракетою – і ви гарантовано влучите у ціль”, – розповів про новинку генеральний директор-генеральний конструктор Олег Коростельов.

Окрім нового комплексу, продовжуються роботи з покращення й “флагманського” ПТРК “Стугна-П”. Очільник української ракетної програми обіцяє, що провідний український комплекс стане більш легким та зручним.

“Так би мовити, за аналогією з сучасним айфоном: здавалося б вже немає чого вдосконалювати, але виробник пропонує нову опцію, яка покращує наявний гаджет”, – навів аналогію Олег Коростельов.

Він також відзначив, що ПТРК “Скіф” (експортна назва “Стугна-П”) й досі є основним активом в портфелі закордонних замовлень компанії.

blank
Основні драйвери експорту українського озброєння останніх років – ПТРК “Скіф” та ПТРК “Корсар”

“Найбільше замовляють “Скіф”, який заслужив репутацію “високоточної снайперської гвинтівки” через високу точність влучання у ціль, тільки замість патрона – ракета. Останнім часом суттєво зріс попит і на “Корсар”, можливо, тому що він більш зручний, хоч і стріляє на меншу відстань. Водночас простий в експлуатації та високоточний. Наші ракети на відстані 2,5 км влучають усередину нанесеного на щит перехрестя, розміром 2,3х2,3 м. І “Корсар”, і “Скіф” – це високоточна зброя, але мають різну ТТХ щодо застосування”, – відзначив Герой України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають