9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

КБ «ЛУЧ» розпочало виробництво другого дивізіону ракетного комплексу «Нептун»

Конструкторське бюро «ЛУЧ» (ДККБ «ЛУЧ») розпочало виробництво другого дивізіону берегових протикорабельних комплексів «Нептун» для ВМС України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Нещодавно на Державному Київському конструкторському бюро «ЛУЧ» приступили до виготовлення ще одного дивізіону берегового ракетного комплексу «Нептун» для Військово‑Морських сил Збройних сил України.

blank
Серійна пускова установка УСПУ-360 “Нептун” на шасі Tatra T 815 8х8 на зимових випробуваннях у січні 2022 року. Фото: Defense Express

Нині тривають ходові випробовування пускових установок першого серійного комплексу протикорабельних ракет. Під час цих тестів перевіряється робота гідравліки установки та її систем в зимових польових умовах.

За словами, командувача ВМС ЗС України Олексія Неїжпапи, перший дивізіон берегових протикорабельних комплексів «Нептун» буде передано флоту до квітня 2022-го року.

blank

Про плани Міністерства оборони України домовитися про виробництво другого дивізіону берегового ракетного комплексу «Нептун» стало відомо у грудні минулого року.

РК-360 МЦ «Нептун» від КБ «ЛУЧ»

Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року. Після цієї події стало відомо про завершення співпраці у розробці з українським виробником АТ «АвтоКрАЗ» та перехід на шасі марки TATRA.

blank
Пуск протикорабельної ракети Р-360 ракетного комплексу «Нептун» 17 червня 2020 року Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Комплекс «Нептун» оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни. До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.

Зараз в складі однієї з частин ВМС ЗС України відбувається дослідна експлуатація комплексу з пусковою установкою та спецмашинами від КрАЗу. Перші публічні пуски ракети Р-360 провели у січні 2018 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають