9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

КБ «ЛУЧ» профінансує створення дослідного зразка ударного БПЛА у випадку його включення в ДОЗ

Генеральний конструктор — генеральний директор ДККБ «ЛУЧ» Олег Коростельов на презентації ударного безпілотника «Сокіл-300» заявив, що підприємство-розробник готово оплатити створення першого дослідного зразка за власні обігові кошти, у випадку включення програми БПЛА в Державне оборонне замовлення.

Повідомляє Національний Промисловий Портал.

За словами Олега Коростельова, ДККБ «ЛУЧ» готові вкладати власні обігові кошти у свою частку ударного безпілотника «Сокіл-300», за умови, якщо програма розробки та випробувань комплексу буде включена до державного оборонного замовлення.

Завдяки вже випробуваним технологіям, програма створення ударного безпілотного авіаційного комплексу та проєктно-конструкторські роботи по ній можуть коштувати приблизно 150 мільйонів гривень. Це на порядок дешевше не тільки спільної участі у розробці, але й прямої закупівлі подібних комплексів у іноземних держав.

Крім того, Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ» зазначив, що суміжні підприємства так само готові долучитися до створення комплексу за власні обігові кошти, поставляючи продукцію власного виробництва, але головним чинником таких дій стане гарантія в оформленні замовлення від державних структур та підтримка розробки зі сторони України.

Основною проблемою в фінансуванні проєктно-конструкторських робіт по новому безпілотнику пан Коростельов вважає невизначеність Міноборони та суміжних структур, які протягом певного часу змінюють свої вимоги та не здатні провести планування щодо розробки певних видів військової техніки на середнь- довгостроковий період. Це змушує вітчизняні підприємства та саме міністерство проходити десятки кіл паперової роботи, без гарантії на позитивний результат для Збройних сил.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають