9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 23 Березня, 2023

КБ “ЛУЧ” працює над проєктом зенітно-ракетного комплексу ближньої дії на базі ПТРК “Корсар”

ДККБ “Луч”, спільно з низкою інших оборонних підприємств України, здатен в стислі строки створити вітчизняний зенітно-ракетний комплекс ближньої дії з дальністю ураження до 7 км.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Для розв’язання задач протиповітряної оборони в ближній зоні (на дальності до 7 км) у ДККБ “Луч” розробили нову бікаліберну ракету.

ЇЇ складовими частинами можуть стати новітня двоканальна головка самонаведення від КП СПБ “Арсенал” з логічним блоком селекції й глибоким охолодженням фотоприймача. Така ГСН (виріб “336-24”) використовується у модернізованих ПЗРК “Ігла” й має у 4-6 разів підвищений коефіцієнт ймовірності ураження цілі ніж радянський аналог.

blank
Повнорозмірний макет бойового модуля «Дует» на стенді КП СПБ «Арсенал» на виставці «Зброя та Безпека-2019». Жовтень 2019 року

Нову ГСН разом з блоком управління планується встановити на другому (передньому) ступені зенітної ракети калібру 72 мм. Своєю чергою, перша ступінь (калібр 107 мм) візьме за основу напрацювання від ПТРК “Корсар” (рішення по ТПК, корпусу, стартовому та маршовому двигуну, тощо).

Фахівці КБ “Луч” вже здійснили математичне моделювання вигляду подібної бікаліберної ракети.

Очікуванні тактико-технічні дані цього озброєння становлять:

– дальність ураження цілей – 0,5 – 7 км;
– швидкість цілей – до 900 м/с;
– маса ракети – 18,1 кг;
– маса осколково-фугасної бойової частини – 3 кг.

blank
ПТРК «Корсар» з приладом наведення ПН-КУ та вітчизняним тепловізором від ДП «Ізюмський приладобудівний завод» на виставці «Зброя та безпека-2019»

Така ЗРК може успішно застосовуватися з наземної пускової установки, яка може керуватися оператором дистанційно (як на ПТРК “Стугна-П”). Також нова бікаліберна ракета підходить і для модернізації старих радянських комплексів, наприклад “Стріли-10”. При цьому на одну самохідну пускову установку можна встановити до 8 ракет. Крім того, можливі й варіанти встановлення цього комплексу на сучасні українські бронемашини 4х4 (“Козак-2”, “Варта”, “Барс-8” тощо) та кораблі й катери ВМСУ (або перспективні проєкти).

Суттєво полегшує розробку такої системи те, що більшість ключових її елементів вже створені й опановані в виробництві.

blank
Корабельна зенітно-ракетна система малої дальності “Арбалет-К” виробництва КБ “Луч”

“Створення макетного та дослідного зразків (нового ЗРК ближньої дії) можливе у стислі терміни — з використанням технічних і технологічних рішень, які вже є в українських підприємств, а також ключових вузлів і рішень, які вже відпрацьовані на серійних виробах. Це суттєво скоротить час і засоби для реального оновлення вітчизняних ЗРК ближньої дії”, – відзначив директор Інформаційно-консалтингової компанії “Діфенс Експрес” Сергій Згурець.

blank
Корабельна зенітно-ракетна система малої дальності “Арбалет-К” виробництва КБ “Луч” на ракетно-артилерійському катері ВМС Казахстану проєкту 0250 (шифр “Барс-МО”) “Орал”

Варто також додати, що ДККБ “Луч” вже має досвід по створенню подібної системи. Так у 2010 році на потреби ВМС Казахстану була розроблена корабельна зенітно-ракетна система малої дальності “Арбалет-К” (для встановлення на ракетно-артилерійські катери проєкту 0250 “Барс-МО”).

КП СПБ “Арсенал” та приватна компанія Diamond Defense Systems нещодавно представили перспективний мобільний модульний зенітно-ракетний комплекс ближнього радіуса дії “Мисливець”. Його складовими частинами стали озброєний кількома оновленими зенітними керованими ракетами бойовий модуль “Дует” від “Арсеналу” та станція дистанційного керування зброєю “Ахиллес”.

blank
Проект станції дистанційного керування зброєю «Ахиллес» з двома блоками (4 ПЗРК) бойового модуля «Дует» / Фото: Diamond Defense Systems

За задумом, “Мисливець” матиме два блоки “Дуетів” на турелі “Ахиллес”, яка буде встановлена на легку броньовану машину. Для збільшення радіусу дії виявлення цілей комплекс може бути оснащений додатковими оптичними станціями та РЛС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають