9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Травня, 2022

КБ “ЛУЧ” очікує замовлення від Міноборони на розробку проєкту зенітно-ракетного комплексу

Міністерство оборони України може замовити у ДП “ДККБ “ЛУЧ” розробку нового вітчизняного зенітно-ракетного комплексу вже в наступному році.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Свої сподівання щодо інтересу Держави до вкрай важливого проєкту для підвищення обороноздатності України висловив у програмі “Security talks с Валентином Бадраком” Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ” Герой України Олег Коростельов.

“В мене нещодавно була розмова з новим Міністром оборони України (Олексієм Резніковим), я бачу його новий свіжий погляд на ці речі, і я так вважаю, що мені вдалося його переконати, що одну з робіт (із трьох захищених аванпроєктів – ближнього, середнього та дальнього радіуса дії) необхідно починати”, – повідомив Олег Коростельов.

Але на сьогодні Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ” не в змозі прогнозувати, який саме з проєктів обере Міноборони й терміни початку його фінансування.

“Я сподіваюся, що він потрапить до держзамовлення (2022 року) цей проєкт. Дуже сподіваюся, і так думаю. Але коли? З якого часу його почнуть? Де його буде прописано в держоборонзамовленні? Це я сказати не можу”, – зауважив очільник КБ “ЛУЧ”.

Водночас він вчергове підтвердив досить короткі терміни зі створення вітчизняного ЗРК. За розрахунками конструкторів КБ “ЛУЧ”, мова про приблизно 2-2,5 роки.

“Це приблизно час, за який ми розробили “Нептун”, час, за який ми розробили комплекс “Вільха”, – відзначив Олег Коростельов.

blank

Нагадаємо, ДККБ “ЛУЧ” вже захистило кілька аванпроєктів з розробки вітчизняної ЗРК. Серед них є як комплекси ближнього радіуса дії, так і зенітно-ракетний комплекс, що може збивати літаки ворога на дальності у 100 км. При цьому, українські конструктори анонсували як дуже короткі терміни на розробку й створення комплексу (кілька років), так і вкрай невеликі кошти, які будуть витрачені на цей проєкт (приблизно $40 млн).

Крім того, нещодавно ми повідомляли, що ДККБ “ЛУЧ” очікує на замовлення розробки безпілотного авіаційного комплексу “Сокіл-300” від Міністерства оборони України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають