9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

КБ “ЛУЧ” цьогоріч отримало замовлення від Міноборони на сотню ракет “Вільха”

Генеральний конструктор – Генеральний директор ДККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов розповів про поточний стан робіт за флагманськими проєктами держпідприємства “Нептун” та “Вільха”.

Зокрема, в інтерв’ю виданню “Тексти” він повідомив, що на цей рік Міноборони України замовило сотню виробів Р624 “Вільха”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

“Вільху” ми серійно виготовляємо. У цьому році сотня, минулого року – сотня. Будемо ставити на озброєння “Вільху” – на більшу дальність, майже вдвічі. На 120 км. Міноборони фінансує серійне виготовлення “Вільхи”, – зазначив Олег Коростельов.

blank

Також планово тривають роботи зі створення іншого знакового замовлення – першого дивізіону берегової версії РК-360 МЦ “Нептун”.

“Міністерство оборони торік підписало договір і дало гроші аж у грудні, 29-го. Дали 30% авансу – ми почали працювати, потім нам дофінансували до 70%, і зараз ми половину комплексу зробили, але здавати його будемо в першому кварталі наступного року”, – розповів Генеральний конструктор – Генеральний директор.

blank

За його словами, приблизно через 2 роки має бути готова й морська версія протикорабельного комплексу.

“Дійсно, є три варіанти цього комплексу, але на це потрібні кошти. Потрібна воля замовника. Ми зараз ведемо розробку корабельного варіанту. За планом, це два роки”, – повідомив Олег Коростельов.

Очільник ДККБ “ЛУЧ” висловив певні сподівання, що цю версію комплексу можуть отримати турецькі корвети замовлені для ВМС України, перший з яких (правда під ПКР RGM-84 Harpoon) днями був закладений в Туреччині.

blank
Церемонія закладки корабля типу “ADA” для потреб ВМС ЗС України. Фото: пресслужба ВМСУ

“Кораблів відповідних у нас немає! Ми ж замовили у турків корвети. От туди й поставимо, ймовірно”, – зазначив він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають