9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 16 Серпня, 2022

Казахстан планує виробляти катери “Кентавр”

Казахстан планує налагодити виробництво десантних катерів типу «Кентавр» за проектом миколаївського Дослідно-проектного центру кораблебудування, для потреб власних ВМС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Про це стало відомо з оприлюдненого звіту Державної аудиторської служби України за результатами фінансового аудиту ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК).

Технічний проект десантно-штурмового катера проекту 58181, шифр «Кентавр», був розроблений ДПЦК у 2015-2016 роках, відповідно до звернення ДК «Укрспецекспорт» № USE-20.3-1330 від 04.02.2015. Проект отримав зацікавленість як з боку Міністерства оборони України, так і військового відомства Казахстану.

У звіті Держаудитслужби зазначається, що Уральський завод «ЗЕНІТ» (Казахстан) планує розпочати будівництво катерів цього типу для потреб національних військово-морських сил. Останнє листування з цього питання відбулось у серпні 2018 року.

Відомо, що Казахстан вже має налагодженні зв’язки з ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» по іншому проекту – катерів “Барс”.

У свій час за допомогою української компанії “Укрспецекспорт”, яка залучила вітчизняні підприємства ДП «ІПЦК», ДП НДІ «Квант», ДП «НДІ «Квант-Радіолокація», ДП «КБ «Луч», ЗАТ «Транзас-Україна» та ПП «Остов», було проведено модернізацію проекту “Барс-МО” зі встановленням озброєння українського виробництва.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають