9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

 • Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.

  Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Позачергове засідання Кабінету Міністрів України з цього питання відбулось 2 квітня 2021 року.

  Таким чином було виконано Рішення РНБО України «Про основні показники державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2021 рік та 2022, 2023 роки» від 30 березня 2021 року №132/2021.

  «Вони (показники ДОЗ – Ред.) доопрацьовані з урахуванням результатів обговорення під час нещодавнього засідання РНБО. Зокрема, передбачено фінансування ДОЗ на 2021 рік у повному обсязі, не допускаючи зменшення відповідних видатків державного бюджету», – зазначив Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

  Серед пріоритетних проєктів ДОЗ Олег Уруський назвав з-поміж іншого розвиток ракетного озброєння, що фінансуватиметься коштом загального фонду державного бюджету.

  Глава Мінстратегпрому додав, що у поточному році ДОЗ буде виконуватися вже в умовах набуття чинності новим Законом України «Про оборонні закупівлі».

  Т-64БВ відновлені та модернізовані на Львівському бронетанковому заводі Фото: Укроборонпром

  Закон «Про оборонні закупівлі» набув чинності 1 січня цього року, але він не працює, тому що не було вчасно затверджено сучасні та ефективні нормативно-правові акти для його імплементації. Реформа оборонних закупівель опинилася під загрозою.

  Тому Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони закликав розблокувати реформу оборонних закупівель.

  До заяви долучились ГО «StateWatch», Проєкт реформи оборонних закупівель за підтримки Міноборони Великобританії, ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», Асоціація «Українська оборонна і безпекова промисловість», ГО «Інститут законодавчих ідей», Центр «Нова Європа», ГО Anti-corruption Research and Educational Center «ACREC» та ГО «Автомайдан Вінниччина».

  Підписанти звернулися до Кабінету Міністрів, а також до Президента і Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВРУ із закликом:

  1. Оприлюднити проєкти підзаконних актів, що розроблені для імплементації Закону “Про оборонні закупівлі”, і обговорити їх за участі громадськості;
  2. Врахувати неодноразово надані експертним середовищем критичні зауваження щодо положень цих актів, які унеможливлюють подальшу реформу оборонних закупівель та розвиток оборонно-промислового комплексу.

  «Демократичний контроль, зниження засекреченості оборонних закупівель і реформа цих закупівель – ключові вимоги для руху України в НАТО і отримання військово-технічної допомоги США», – констатували у Незалежному антикорупційному комітеті з питань оборони

  Згортання реформи оборонних закупівель – серйозна перепона для наближення України до критеріїв членства в НАТО.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” представила концепт плацкартного вагона нового типу (фото)

  На виставці рухомого складу, яка проходила у Києві в кінці серпня, "Укрзалізниця" представила концепт оновленого плацкартного вагона,...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).

  Національна поліція отримала автомобілі та обладнання від ЄС (відео)

  Національна поліція України отримала техніку загальною вартістю 3,4 мільйона євро.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.