9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

ХТЗ отримав дозвіл на виробництво техніки військового призначення

Харківський тракторний завод має дозволу на виготовлення бойової техніки

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це в коментарі журналістам сказав генеральний директор Харківського тракторного заводу Андрій Коваль.

“У заводу є всі ліцензії, які дозволяють виготовляти продукцію подвійного призначення. Бойову продукцію. МТЛБ – це універсальне шасі, на якому може вироблятися як бойова техніка, так і техніка цивільна”, – сказав Коваль.

За його словами, незважаючи на наявність ліцензій, Міноборони не розміщувало замовлення на Харківському тракторному заводі.

“За 25 років незалежності України, на жаль, не було жодної одиниці техніки, замовленої з боку держави, в тому числі Міноборони. При цьому завод зберіг усю інфраструктуру, яка здатна виготовити всі необхідні обсяги продукції. На жаль, за останні роки робота йшла в основному на експорт”, – сказав він.

Коваль додав, що з початку 2017 року вже випущено більше 350 тракторів ХТЗ, до кінця року планується виготовити близько 1,5 тисячі машин. “У нас основний ринок зараз, як раз, Україна. Україна купує близько 60% всього зараз. Росія також є”, – наголосив гендиректор.

Він додав, що на ХТЗ затверджена інвестиційна програма на найближчі роки, яка передбачає фінансування в розмірі 20 млн дол.

“Програма інвестиційна, яка зараз сформована, вона становить близько 20 млн дол. Це довга програма. Вона технічно не може бути впроваджена за два чи три місяці. Це на два-три роки”, – сказав Коваль.


ВАТ “Харківський тракторний завод” – найбільший виробник колісних і гусеничних сільськогосподарських тракторів, будівельно-дорожньої техніки і тягачів в Україні. Підприємство було засновано в 1930 р., за свою історію випустило понад 3 млн одиниць тракторів та іншої техніки. В асортимент продукції входять колісні та гусеничні трактори різної потужності, бульдозери, тягачі, навантажувачі та ін. Традиційно поставляє продукцію на зовнішньому ринку – включаючи країни Європи, Азії, Африки, продукція сертифікована за європейськими стандартами якості.

Останні новини:

Зараз читають