9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

Холдингова компанія «Укрспецтехніка» розробила антену швидкого розгортання для РЛС «Малахіт» (фото)

 • олдингова компанія «Укрспецтехніка» розробляє антену швидкого розгортання для РЛС «Малахіт».

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Military Navigator.

  Про це повідомила голова правління АТ «Холдингова компанія «Укрспецтехніка» Віра Кошова.

  «Ми почали розробку цієї антени близько трьох років тому. Необхідність створення антени, що швидко розгортається, диктували умови використання РЛС, які змінилися», – заявила Кошова.

  – Якщо до війни вони, як правило, де-факто були стаціонарними й довго залишалися в місцях постійної дислокації, а в разі транспортування це можна було виконувати без поспіху, сьогодні ситуація змінилася. В умовах військової загрози, відносно невеликий – нехай він і постійно поповнюється – парк РЛС повинен забезпечувати прикриття величезної території, у силу чого мобільність станцій перестала бути теоретичною.

  Іншим чинником виявилася відносна складність швидкого розгортання сучасних мобільних РЛС із фіксованою антеною системою. Якщо розміщена на двох автомобілях радянська П-18, мала екіпаж 4 людини, то наші РЛС «Малахіт» розміщується вже на одній машині з екіпажем із двох осіб, що значно поліпшило мобільність, але створило нові труднощі – адже у П-18 розгортанням могло займатися вдвічі більше військовослужбовців. Отже, антена швидкого розгортання стала нагальною потребою».

  За словами голови правління АТ «ХК «Укрспецтехніка», у цій розробці фахівці, щонайперше, хотіли забезпечити баланс надійності та економічності конструкції.

  «Нам вдалося зберегти конфігурацію антени «Малахіту», яка, у свою чергу, натхненна конструкцією П-18 – оскільки дана антена має прекрасні характеристиками, свого часу була відмінно прорахована, і не потребує доопрацювань. Інші українські виробники у своїх роботах над подібними виробами, після зміни конфігурації стикалися з проблемою зміни діаграми. Висота антени буде поки буде фіксованою – 6,35 м, на відміну від звичайної антени П-18 і «Малахіту», де висота змінюється із 6,35 до 9,35. Змінна висота, на наш погляд, тільки ускладнює і здорожує конструкцію, не забезпечуючи істотного підвищення ефективності. У процесі експлуатації, можливо, будуть вноситися коригування».

  «Етап виготовлення закінчений, переходимо до внутрішніх випробувань на полігоні, у складі комплексу. Залишилося кілька питань, пов’язаних з укриттям антени під час транспортування, але на конструкцію вони не вплинуть, – підбила підсумок Кошова.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний...

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Завод «Маяк» представив мультикаліберну платформу «КалашНаш»

  Українське підприємство Завод «Маяк», що входить до складу концерну «Укроборонпром» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Перша концесійна дорога в Україні може з’явитися цього року

  Україна у 2021 році почне реалізацію першої концесійної дороги, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Уряд виділив майже півтора мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі

  Для будівництва нового аеропорту в Дніпрі уряд виділив 1 мільярд 400 мільйонів гривень на нинішній рік.

  НАН України проведе повну інвентаризацію матеріально-технічної бази та земельних ділянок установ

  У 2021 році Національна академія наук України планує провести повну інвентаризацію матеріально-технічної бази та земельних ділянок установ....

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною...