9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Жовтня, 2021

ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

 • До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні цього року.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Інформація щодо масштабних замовлень від ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова”, була розміщена на майданчику ProZorro. Замовлені комплектуючи призначаються для двох партій на 10 та на 15 бронетранспортерів.

  Фото: ДК “Укроборонпром”

  Важливо зазначити, що цього разу (на відміну від більшості аналогічних тендерів кінця минулого року) в оприлюднених даних не було вказано для якого саме типу машин призначаються ті, чи інші деталі, однак з деяких видів номенклатури можна зробити припущення, що комплектуючи потрібні саме для БТР.

  Кілька тендерів що стосуються закупівлі запчастин для (ймовірно) нових БТР-4 за лютий-березень 2021 року

  Загалом замовлення умовно розбиваються на дві групи – комплектуючи для 10 машин, та схожа номенклатура вже на 15 одиниць військової техніки. Варто зауважити, що принаймні частина з цих замовлень може перетинатися з більш ранніми тендерами.

  Серед замовлень є як запчастини, що можуть бути використані у ремонті (наприклад, комплектуючи для ходової частини БТР) так й комплекти, котрі скоріш за все призначені для виробництва нових одиниць БТТ (наприклад, 15 комплектів установки пускової ПТУР чи 10 одиниць башт в зборі).

  Бойовий модуль “Парус”

  Є й досить нетипові замовлення, як то 15 комплектів поплавків, що мають бути виготовленні за конструкторською документацією замовника та є частинами транспортних засобів військового призначення (без вказання конкретної моделі).

  Суми визначені в тендерах, в залежності від типу запчастин, коливаються досить сильно, однак можна говорити про загальне попереднє замовлення комплектуючих (за два місяці) щонайменше на кілька десятків мільйонів гривень.

  Нагадаємо, у серпні-вересні минулого року ХКБМ замовляло схожі за номенклатурою комплекти запчастин для 15 БТР-4Е, однієї командно-штабної машини БТР-4К та однієї ремонтно-евакуаційної (на базі БТР-4).

  Фото: Facebook сторінка Віцепрем’єр-міністра – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського

  Дещо пізніше стало відомо, що Міноборони у 2021 році планує замовити у держпідприємства саме такий комплект бронетранспортерів для сухопутних підрозділів та велику партію у 60 одиниць модифікованих БТР-4 для Морської піхоти.

  Лише в середині березня цього року підписання контрактів з Міністерством оборони України на постачання 75 БТР-4, у тому числі й нової “морської” версії для ВМСУ, офіційно підтвердив директор Дивізіону бронетанкової техніки ДК “Укроборонпром” Євген Анфалов.

  Нагадаємо, що інше підприємство ДК “Укроборонпром” – Київський бронетанковий завод – випробовує нову командно-штабну машину на базі БТР-4. Проєкт розробили для задоволення потреб Королівської армії Таїланду.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Чорноморський банк торгівлі та розвитку інвестував 776,2 млн євро в українські проєкти

  Чорноморський банк схвалив 53 інвестиційні проєкти в Україні на 842,7 млн євро. З них вже здійснено фінансування...

  Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

  Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м'ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного комплексу, який підприємство розпочало у...

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на 13% перевищує показник аналогічного періоду...

  У Нетішині зариблюють водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС

  У Нетішині Хмельницької області проводять зарибнення водойми-охолоджувача однойменної АЕС, яке триває протягом місяця, з 18 жовтня по 15 листопада.

  Перероблений пластик використали для облаштування дитячого майданчику в Івано-Франківську

  В Івано-Франківську з переробленого пластику облаштовують елементи для дитячого майданчика. Знаходиться він у дворі будинку, що на вулиці Пулюя, 15. Його мешканці...

  Міжнародна компанія NEQSOL Holding подала заявку на купівлю частки найбільшого українського виробника цементу

  Міжнародна група NEQSOL Holding, яка володіє мобільним оператором Vodafone Україна, подала заявку в Антимонопольний комітет на купівлю пакета акцій найбільшого українського виробника цементу ПрАТ...

  Морські порти України з початку року перевалили понад 106 мільйонів тонн вантажів

  Морські порти України в січні-вересні 2021 року скоротили перевалку вантажів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,7%, або на 12,67...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Зараз читають

  Перероблений пластик використали для облаштування дитячого майданчику в Івано-Франківську

  В Івано-Франківську з переробленого пластику облаштовують елементи для дитячого майданчика. Знаходиться він у дворі будинку, що на...

  У Кам’янці-Подільському починають будувати другу чергу насіннєвого заводу

  Компанія «КВС-Україна» починає будувати другу чергу свого комплексу з кондиціювання насіння у Кам'янці-Подільському на Хмельниччині.

  КБ «Південне» відвідали представники канадської космічної компанії (фото)

  Державне підприємство «КБ «Південне» відвідала делегація з Канади та провела зустріч з представниками української ракето-космічної галузі.

  У Києві розпочали роботи з добудови Дарницького мосту (відео)

  На Дарницькому мосту в Києві почалися роботи по добудові з'їздів з переправи на лівому березі.