9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 1 Серпня, 2021

ХКБМ веде розробку перспективного танка та нової бойової машини піхоти (фото)

 • Створення Харківським конструкторським бюро з машинобудування (ХКБМ) перспективних зразків військової техніки, зокрема нового танку та бойової машини піхоти, обговорили на ХІ Міжнародній науково-технічній конференції, яка відбулась 17-18 травня у Львові.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Military Navigator.

  До вашої уваги тези доповіді А.С. Богача та О.О. Бабіча (ДП «ХКБМ») «Концептуальні напрями створення перспективних зразків бронетанкового озброєння механізованих та танкових військ».

  За прогнозами на період 2020-2025 рр. провідні танкобудівні країни завершують розробки перспективних танків V покоління. Це пов’язано з тим, що модернізаційний потенціал танків ІІІ та ІV поколінь практично вже вичерпає себе в 20-30 роках ХХІ сторіччя, та вони будуть замінені на більш сучасні зразки.

  ДП «ХКБМ» проводить роботу зі створення перспективних зразків озброєння та військової техніки. Враховуючи стан розвитку підприємств ОПК, фінансування галузі, поточні потреби частин та підрозділів Збройних Сил України, загрози та ризики, робота щодо створення перспективного танка ділиться на три етапи, а саме:

  • перший етап – створення моторно-трансмісійного відділення (МТВ) з багатопаливним дизельним двигуном потужністю 1500-1650 к.с.;
  • другий етап – розробка систем озброєння і боєприпасів з поліпшеними характеристиками, прицільно-оглядового комплексу та нової системи комбінованого броньового захисту;
  • третій етап – створення активної системи підресорювання та засобів автоматизованого керування бойовою роботою екіпажа танка з прогнозованим скороченням членів екіпажу з трьох до двох осіб.

  У рамках першого етапу в ХКБМ виконано наступні роботи: розроблена концепція побудови моторно-трансмісійного відділення та опрацьовано резюме проекту, визначені основні вимоги до двигуна, проведені попередні розрахунки основних параметрів двигуна та його теплотехнічні характеристики, виконано попереднє загальне компонування МТВ танка, розроблені та виготовлені дослідні зразки трансмісії з гідрооб’ємним приводом, складено мережевий план-графік проект та опрацьовані основні співвиконавці проекту.

  Очікується, що створення моторно-трансмісійного відділення дозволить мати конкурентні переваги вітчизняної школи танкобудування, а саме: надійну роботу двигуна на різних видах палива та їх сумішах, можливість роботи в умовах пустелі та при температурі навколишнього середовища до +55˚С, а також у високогірних районах на висотах до 3000 м над рівнем моря, компактні розміри, модульність конструкції, можливість задньопривідного та передньопривідного компонування МТВ.

  Окрім цього, в ХКБМ розроблена робоча конструкторська документація (РКД) зі створення вітчизняної бойової машини піхоти БМП-У.

  Ця машини призначена для заміни парку БМП-1, БМП-2 та планується як базова платформа для створення сімейства гусеничних машин середньої вагової категорії (командирська, командно-штабна, розвідувальна, медична, ремонтно-евакуаційна тощо).

  БМП-У забезпечує захист екіпажу у складі 3 членів та 7 десантників вищий на 10-12%, ніж у бронетранспотрера БТР-4Е, має переднє розташування МТВ, дизельний двигун потужністю 735 к.с. та автоматичну трансмісію.

  На машині встановлено новий бойовий модуль БМ-8 з поліпшеними характеристиками. При загальній масі БМП-У на рівні 25-27 тонн конструктивно забезпечується подолання водних перешкод вплав.

  Виготовлення дослідного зразка та проведення комплексу випробувань БМП-У очікується наприкінці 2018 – початку 2019 років.

  Нагадаємо, що раніше ХКБМ оприлюднило ймовірний вигляд перспективної бойової машини піхоти, що розробляється підприємством.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Миколаївський суднобудівний завод спустив на воду катер «Прилуки» та тральщик «Генічеськ»

  У п'ятницю, 30 липня, в Миколаєві спустили на воду катер «Прилуки» та рейдовий тральщик «Генічеськ».

  Для Повітряних сил розробили модернізовану заряджальну машину до комплексу С-300ПС (фото)

  ДП "171 Чернігівський ремонтний завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", розробило вдосконалену версію заряджальної машини 5Т99/22Т6, що входить до складу зенітно-ракетного...

  В одеському аеропорту з наступного року відкриють вантажний термінал

  Вантажний термінал в міжнародному аеропорту Одеса запрацює у 2022 році, повідомив генеральний директор аеропорту Володимир Семенченко.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Перший серійний дивізіон протикорабельного комплексу “Нептун” стане на бойове чергування в середині 2022 року

  Командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа дав інтерв’ю виданню "Радіо Свобода", в якому розкрив плани розвитку національного військового флоту.

  «Азовсталь» розпочала виготовляти рейкові скріплення за новими стандартами

  МК «Азовсталь» Групи Метінвест успішно пройшов атестацію на відповідність рейкових скріплень за новими ДСТУ, які виготовляються підприємством.Передає Національний...

  Полтавщина отримала 18 нових українських шкільних автобусів Ataman

  На початку липня 18 шкільних автобусів Ataman виробництва АТ «Черкаський автобус» отримали 16 шкіл у 15 громадах Полтавської області.

  Харківський автомобільний завод відремонтує 20 військових тягачів МАЗ-537 для Збройних сил України

  ДП «Харківський автомобільний завод» (ХАЗ) отримало 24-мільйонний контракт Міністерства оборони України на ремонт за технічним станом двадцяти сідельних тягачів МАЗ-537.

  “Укрзалізниця” за перше півріччя сплатила понад 13 мільярдів гривень податків та зборів

  "Укрзалізниця" в період з січня по червень 2021 року відрахувала до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів 13,4 мільярда гривень податків,...

  Зараз читають

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться...

  На Львівщині збудували реабілітаційний комплексний центр для осіб з інвалідністю

  У Великому Любіні Львівської області запрацювала нова філія Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина». Комплекс...