9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

«ХКБМ» спільно з військовими створює роботизований комплекс на базі БТР-4Е

На ДП «ХКБМ» опрацьовують концепцію створення роботизованого наземного комплексу на базі колісного шасі БТР-4Е.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Повідомляється, що «ХКБМ», разом із Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки Збройних сил України розробляє тактико-технічне завдання для виконання цієї роботи. Про це повідомив Сергій Стрімовський, начальник організаційно-аналітичного сектору підприємства.

“Головною причиною, чому саме було вибране шасі БТР-4Е, є те, що він виробляється серійно і позитивно зарекомендував себе на фронті. По друге, його автоматичну коробку передач, можна легко автоматизувати для керування рухом, окрім того, дистанційно керований бойовий модуль «Парус» дозволяє спростити побудову системи дистанційного керування бронетранспортером”, – зазначив Сергій Стрімовський

Нагадуємо, що БТР-4 – бронетранспортер з колісною формулою 8х8, розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування. Його максимальна швидкість по шосе перевищує 100 км/год. Машина має потужний дизельний двигун та автоматичну коробку передач.

blank
Бронетранспортери БТР-4Е. Фото: «Укроборонпром»

Бронетранспортер долає водні перешкоди з хвилею до 1-го балу без підготовки й з хвилею до 2-х балів із підготовкою. Максимальна швидкість на плаву 8-10 км/год. Крім того, випробування проводилися навіть у морі та океані, зазначають розробники.

На машині встановлені навігаційне обладнання і сучасний дистанційно керований бойовий модуль «Парус» із оптико-електронним модулем, системою управління озброєнням, стабілізованим у двох площинах блоком озброєння, що має автоматичну гармату, кулемет, автоматичний гранатомет, протитанковий ракетний комплекс. Окрім того, на БТР-4Е встановлюють додаткові захисні екрани й систему постановки димової завіси.

Також, Сергій Стрімовський розповів, що на базі БТР-4Е створено низку машин: командирську БТР-4К, командно-штабну БТР-4КШ, ремонтно-евакуаційну БРЕМ-4РМ, санітарну БММ-4С. Усі машини долають водні перешкоди будь-якої глибини.

blank
Дослідний зразок БТР-4КШ-Т від КБЗТ

Він додав, що цього року підприємство виготовляє партію БТР-4Е для підрозділів морської піхоти ВМС України. Ця модифікація бронетранспортера розроблена з полегшеною вагою та збільшеним запасом плавучості для долання ділянок у морі з хвилюванням до 3-х балів під час десантування з катера або корабля.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають