9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 24 Червня, 2021

Харківський проєкт підвищення вогневої потужності танка шляхом встановлення газодетонаційного міномета

 • У Харкові колектив військових науковців розробив проєкт, покликаний підвищити вогневу потужність танків завдяки дообладнанню їх новітнім газодетонаційним мінометом.

  Повідомляє Національний промисловий портал.

  Проєкт розробили на базі факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Національного наукового центру «Харківського фізико-технічного інституту».

  Основною задачею такого покращення вогневої потужності танку є знищення живої сили противника на близьких відстанях (до 1500 метрів) в умовах, коли бойова машина не може уразити цілі основним калібром. Завдяки встановленню позаду башти танка газодетонаційного міномета, бойова машина зможе знищувати противника, який ховається за складками місцевості, будівлями та іншими об’єктами. Можливе знищення позицій противника, які замасковані у лісосмугах або низинах.

  Окрема увага розробниками цієї системи приділяється можливості придушенню дій переносних протитанкових засобів на ближніх дистанціях під час їх розгортання або відходу. Розглядається можливість застосування системи по придушенню дій противника на напрямку прориву оборони.

  В системі передбачене напівавтоматичне наведення міномету на ціль та корегування вогню шляхом його інтеграції до системи управління вогнем танка. Регулювання дальності пострілу за сталим кутом підвищення відбувається завдяки застосуванню газового заряду, що детонує. Особливістю є й автоматичне казенне заряджання міномета.

  Харківський проєкт підвищення потужності танків шляхом дообладнання новітнім (газодетонаційним) мінометом. Схема розміщення системи.

  Основні характеристики міномета:

  ПараметрХарактеристикаПараметрХарактеристика
  Маса, кгДо 200Система наведенняЕлектронно-цифрова
  Довжина ствола, м0,9-1,2Тип заряду міниГазовий дистанційний
  Кут підвищення, град40-60Прицільна дальність, м5-1500
  Калібр, мм50-82Боєкомплект, штНе менше, ніж 10
  Маса міни, кг2-3Швидкострільність постр./хвНе менше, ніж 60

  Розроблений концепт передбачає інтеграцію міномета на основний бойовий танк Збройних сил України – Т-64 різних модифікацій. Продовження робіт за даним проєктом можливе спільно з танкобудівними підприємствами України у випадку зацікавленості даним проєктом зі сторони українських силових структур.

  Проєкт зі встановлення газодетонаційних мінометів на основні бойові танки значно підвищує можливості їх застосування, розширює функціонал ОБТ, робить військові одиниці більш самостійними та частково незалежними від прикриття зі сторони інших підрозділів. При відповідному розвитку шляхів застосування дообладнаних відповідними мінометами танків, переглядається сама тактика застосування бойових машин.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На виставці «Зброя та безпека» представили український ударний БПЛА UJ-22 Airborne (фото)

  Компанія «УКРДЖЕТ» показала на міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека – 2021» свій ударний БПЛА UJ-22 Airborne.

  На корабельні “Нібулон” будують третє несамохідне 100-метрове судно (фото)

  На корабельні "Нібулон" в Миколаєві суднобудівники завершують формувати міцний корпус 100-метрової баржі проєкту В5000М. На даний момент на стапельному майданчику зібрано 85%...

  ДТЕК вперше в Україні почала використовувати дрон для обстеження підводних об’єктів та тунелів

  "ДТЕК Енерго" і команда "Innovation DTEK" запустили пілотний проєкт з використання підводного дрона. Таку технологію вперше в історії української енергетики застосовують на...

  Крюківський вагонобудівний завод завершив ремонт міжрегіонального потяга локомотивної тяги для “Укрзалізниці” (фото)

  Крюківський вагонобудівний завод завершив плановий ремонт вагонів міжрегіонального поїзда локомотивної тяги - МПЛТ. Чотири вагони пройшли деповський ремонт, ще один - капітальний.

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8% або на 2,2 мільйона тонн...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Зараз читають

  “АрселорМіттал Кривий Ріг” планує закупити 1200 вантажних вагонів

  Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" розглядає можливість ввести в обіг 1200 нових вагонів у 2021-2022 роках. При...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже...