9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

Харківський завод засобів індивідуального захисту створив інноваційну кулеметну стрічку із термопластика (відео)

Харківський завод засобів індивідуального захисту ТМ “RAROG” створив стрічку із пластику для кулемета Калашникова під калібр 7,62-мм.

Випробування при -50 градусів.

Збройова стрічка служить для з’єднання набоїв разом. При стрічковому живленні подача набоїв здійснюється за рахунок використання енергії рухомих частин зброї. Зазвичай стрічки мають гнучку конструкцію, як і Харківська іноваційна стрічка з термопалсту, яка прийшла на заміну дефіцитним радянським металевим стрічкам. Повідомляє Національний промисловий портал.

Зауважимо що варіант стрічки з термопласту є унікальним і немає аналогу в світі.

Заступник директора в Харківського заводу засобів індивідуального захисту Максим Плехов розповів редакції, що ідея створення пластикової стрічки народилася навесні 2015 року після запуска у виробництво тактичного комплексу Хижак для кулемета ПКМ.

 Ідея створення пластикової стрічки народилася навесні 2015 року. Ми якраз запустили у виробництво комплекс Хижак для кулемета ПКМ. У процесі спілкування користувачів часто надходили скарги на кулеметну стрічку яка була дуже важка, «висіла соплями» і заважала при пересуванні і її потрібно було збирати, все говорили, що добре було б зробити металеву розсипний стрічку як у американців. Ми почали думати про такий проект. В цей же час один з знайомих дивлячись на наші розробки розповів що в союзі були досвідчені зразки розсипний кулеметної стрічки і навіть варіант з пластика. Але пластик не пішов, не було тоді досвіду роботи з таким матеріалом.,  – каже Максим Плехов.

21 лютого 2017 року Харківський завод засобів індивідуального захисту продемонстрував черговий етап випробувань пластикової кулеметної стрічки калібру 7,62-мм. Мета якої була нормальна робота стрічки при наднизьких температурах.

Перед випробуваннями, всі ланки протягом однієї години, витримувалися в кліматичному боксі при температурі -40°С

Ідея з пластиковою стрічкою захопила відразу. Багато говорили що це неможливо, не роблять у світі стрічку з пластика. Проблема вирішилася простіше, готові креслення я передав групі фахівців які все життя займалися виробництвом пластикових виробів, я просто не говорив їм що це неможливо. Через 5 місяців ми отримали перший варіант. Потім пройшло ще півтора року за які ми змінили багато прессформ і більше 10 варіантів складу матеріалу. Найголовніша проблема була забезпечити жорсткість конструкції і при цьому можливість нормальної посадки патрона в ланці. Ми її вирішили., – додав Максим Плехов.

На нещодавних випробовуваннях видно що підприємству вдалося забеспечити жорсткість конструкції та її надійність під час використання.

На даний момент підприємство готується до держвипробувань і запуску в серію вироби.

Зараз ми маємо готовий виріб яке пройшло повний цикл випробувань при різних температурах аж до -60, на різних кулеметах різного ступеня «зношеності ». Все працює на відмінно.

Спеціально для Національного промислового порталу офіцер 54-тої окремої механізованої бригади, Дмитрий Рюмшин розповів чим краще стрічка з термопласту та яка різниця між радянською металевою стрікою.

Як людина, який брав участь у подіях останніх років на сході нашої країни, можу сказати про великий дефіцит сучасних систем озброєння, техніки та обладнання у військах, які дали б армії істотне якісну перевагу над противником. Чим же унікальна ця пластикова кулеметна стрічка? Перше, це нова перспективна технологія яка дозволяє швидко, не привертаючи дуже значних коштів швидко перекрити у військах дефіцит необхідних витратних матеріалів. Друге, це можливість виробництва без необхідності залучення великих виробничих потужностей і величезної кількості людей. Ну і третє, це ціна, яка набагато менша за ціну виробів з металу. – Каже Дмитрий Рюмшин.

 

Як і будь-яка нова технологія, даний виріб викликало побоювання в плані практичності та надійності. Провівши ряд випробувань в польових умовах на штатному озброєнні, прийшли до висновку про доцільність впровадження пластикової кулеметної стрічки у військах. Підводила зброю, підводили патрони, а ось стрічка не підвела. Не одної затримки або осічки з вини цього засобу не було. Також можна відзначити дуже малу вагу, стійкість до високих і низьких температур, стрічка не ржавіє і не ламається від малих механічних впливів і найголовніше працює як на новому так і на який побачив види зброю. Для сучасної війни, то що треба!, – додає Дмитрий Рюмшин.


- Advertisement -

Харківський завод засобів індивідуального захисту (бренди Rarog, Predator, Plastoon, Helga) – один  з найбільших виробників засобів індивідуального захисту (бронежилетів) для армійських, поліцейських і цивільних потреб.

Під брендом “Rarog”, завод виробляє серію тактичного спорядження включаючи підсумки для бронежилетів і ременно-плечові системи. ХЗЗІЗ є ексклюзивним виробником піхотного тактичного комплексу “Хижак” для кулемета ПК/ПКМ.

 

Останні новини:

Зараз читають