9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Французькі катери для Морської охорони отримають вітчизняні кулемети

Торік у Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що патрульні катери FPB 98 MKI, які побудує французька OCEA для української Морської охорони отримають вітчизняне озброєння.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UMP.

Так, у відомстві повідомили, що кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами.

Якщо з артилерійською установкою наразі ще не зрозуміло, то з кулеметами ситуація вже прояснилася — кораблі морської охорони спеціального призначення (так класифікують FPB 98 MKI у прикордонній службі) отримають кормовий кулемет типу ДШКМ.

blank
Будівництво патрульних катерів OCEA FPB 98 компанії OCEA. Фото: МВС України

Зокрема 24 листопада 2021 року було підписано договір між 1-м загоном морської охорони та Державним підприємством «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) щодо розроблення проєктної документації на монтаж 12,7-мм кулемета ДШКМ, на новозбудовані кораблі морської охорони спеціального призначення типу ОСЕА FPB 98 MK1.

Вартість робіт складе 49 950 грн, термін виконання – до 20 грудня.

У технічному завданні йдеться, що «Державна прикордонна служба замовила кораблі морської охорони спеціального призначення типу ОСЕА FPB 98 MK1. Озброєння на кораблі відсутнє. Проєктом корабля передбачена тумба для встановлення кулемета ДШКМ».

Цей кулемет можна побачити на макеті позаду ходової рубки.

blank

Зазначається, що для встановлення кулемета необхідне розроблення проєктної документації, яку й має до 20 грудня розробити ДПЦК.

При цьому ДПЦК необхідно уникнути змін в конструкцію корабля та тумби, а також передбачити заходи з уникнення електрохімічної корозії матеріалів у місцях кріплення кулемета до тумби.

Сам кулемет передбачається зберігати на кораблі в окремому спеціальному приміщенні, при цьому зазначається, що штатна тринога разом із кулеметом не зберігатиметься.

Згідно з умовами договору, ДПЦК зобов’язується не розповсюджувати інформацію, що стане відома підприємству в процесі надання послуг, стосовно технічної комплектації, загальної конструкції та організації служби на кораблях ОСЕА FPB 98 MK1.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають