9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

Фото: Як в Сахарі випробовують обмундирування Збройних Сил України

Безпрецедентне для української армії випробування штатного літнього обмундирування Збройних Сил України в екстремально жарких умовах пустелі [wiki]Сахара[/wiki], від Ігоря Молодана, спеціалісту з обмундирування і спорядження та інструктор з виживання і тактичної медицині. Повідомляє Національний промисловий портал.

Пустеля Сахара унікальна всім: кліматом, розмірами, вмістом.
Випробування штатного комплекту ЗСУ проходили в екстремально жарких умовах посушливого клімату з денними температурами повітря більш +55 градусів за Цельсієм, піску – більш +70.

У мене вже був досвід підкорення Сінай і Аравійської пустелі, тому тактика випробувань була розроблена заздалегідь. Пересування здійснювалося тільки в ранкові та вечірні години, коли температури відносно комфортні. Вночі теж можна пересуватись орієнтуючись по зірках, але тільки якщо Місяць досить освітлює шлях. Зі спорядження, фактично, потрібна тільки фляга з водою (чим більше, тим краще) і рятувальне ковдру для побудови денних укриттів. Пісок на глибині 70-100 см має температуру 17-20 градусів, проти 70 – на поверхні, тому, якщо немає пальм або оазисів, краще в денні години окопатися і зробити двох шаровий навіс з світловідбиваючої плівки рятувальної ковдри. Води багато не буде, тому під час всього переходу краще відмовитися від їжі. Є бажано, коли води в достатку (оазиси).

Пісок Центральної Сахари нагадує крохмаль бежевого кольору. Це найскладніший матеріал для пересування, тому йти краще біля основи дюн. Орієнтуватися буде складніше, але так збережуться сили і волога в організмі, ніж якщо підійматися на бархани. Пісок буде забиватися всюди, а й позбуватися від нього відносно не важко. Досить струсити або витрусити. Одяг повинен бути закритого типу. Обов’язково потрібно мати головний убір, муфту (шарф-трубу) і треккингове взуття. Все це було в моєму розпорядженні, тому особливих проблем з випробуваннями я не відчував, крім фізичної втоми. Цілі випробувань відмінні від автономок по виживанню, тому тривалі відстані між ландшафтами долалися на позашляховику. Завдяки цьому вийшло в одній експедиції відвідати піщана ділянка Центральної Сахари, висохле солоне озеро, що переходила частина чагарникової пустелі, кам’янисті ділянки і гірський масив, де в оазисі закінчилося випробування річного комплекту ВСУ і почалося випробування цивільного компонента. – Каже Ігро на своїй сторінці в facebook.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають