9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

Фото: Як в Сахарі випробовують обмундирування Збройних Сил України

 • Безпрецедентне для української армії випробування штатного літнього обмундирування Збройних Сил України в екстремально жарких умовах пустелі [wiki]Сахара[/wiki], від Ігоря Молодана, спеціалісту з обмундирування і спорядження та інструктор з виживання і тактичної медицині. Повідомляє Національний промисловий портал.

  Пустеля Сахара унікальна всім: кліматом, розмірами, вмістом.
  Випробування штатного комплекту ЗСУ проходили в екстремально жарких умовах посушливого клімату з денними температурами повітря більш +55 градусів за Цельсієм, піску – більш +70.

  У мене вже був досвід підкорення Сінай і Аравійської пустелі, тому тактика випробувань була розроблена заздалегідь. Пересування здійснювалося тільки в ранкові та вечірні години, коли температури відносно комфортні. Вночі теж можна пересуватись орієнтуючись по зірках, але тільки якщо Місяць досить освітлює шлях. Зі спорядження, фактично, потрібна тільки фляга з водою (чим більше, тим краще) і рятувальне ковдру для побудови денних укриттів. Пісок на глибині 70-100 см має температуру 17-20 градусів, проти 70 – на поверхні, тому, якщо немає пальм або оазисів, краще в денні години окопатися і зробити двох шаровий навіс з світловідбиваючої плівки рятувальної ковдри. Води багато не буде, тому під час всього переходу краще відмовитися від їжі. Є бажано, коли води в достатку (оазиси).

  Пісок Центральної Сахари нагадує крохмаль бежевого кольору. Це найскладніший матеріал для пересування, тому йти краще біля основи дюн. Орієнтуватися буде складніше, але так збережуться сили і волога в організмі, ніж якщо підійматися на бархани. Пісок буде забиватися всюди, а й позбуватися від нього відносно не важко. Досить струсити або витрусити. Одяг повинен бути закритого типу. Обов’язково потрібно мати головний убір, муфту (шарф-трубу) і треккингове взуття. Все це було в моєму розпорядженні, тому особливих проблем з випробуваннями я не відчував, крім фізичної втоми. Цілі випробувань відмінні від автономок по виживанню, тому тривалі відстані між ландшафтами долалися на позашляховику. Завдяки цьому вийшло в одній експедиції відвідати піщана ділянка Центральної Сахари, висохле солоне озеро, що переходила частина чагарникової пустелі, кам’янисті ділянки і гірський масив, де в оазисі закінчилося випробування річного комплекту ВСУ і почалося випробування цивільного компонента. – Каже Ігро на своїй сторінці в facebook.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий...

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в...

  Уряд заборонив ввезення залізничних коліс та колісних осей з Росії

  Кабінет міністрів України заборонив ввезення на митну територію нашої держави залізничних коліс і колісних осей з Російської...