9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 22 Жовтня, 2021

Фото: як “Одеський авіаційний завод” відкриває дорогу в небо для українських льотчиків

 • ДП “Одеський авіаційний завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, спеціалізується на відновленні та модернізації винищувальної та учбово-тренувальної авіації, комплексному ремонті авіаційних двигунів та виготовленню агрегатів для літаків. Це підприємство, яке було засновано ще у 1911 році та стало одним із перших на теренах України авіабудівним заводом, сьогодні відіграє надважливу роль у авіаційному кластері “Укроборонпрому”.

  Саме завдяки “Одеському авіаційному заводу” Повітряні Сили України отримують відновлені та модернізовані літаки типу L-39, які є основними машинами для тренування курсантів та пілотів українського війська.

  Окрім того, фахівці заводу поновлюють ресурс двигунів, проводять науково-дослідні роботи з проведення глибоких модернізацій існуючого авіаційного парку української бойової авіації.

  Також завод розробив та просуває новий легкий літак Y1 “Дельфін”, який може виконувати цілий спектр задач, від початкової підготовки пілотів, як військової, так і цивільної авіації, до патрулювання та моніторингу.

  Прес-служба Концерну підготувала спеціальний матеріал, присвячений діяльності  ДП “Одеський авіаційний завод”, що входить до складу “Укроборонпрому”.

  Відкриваючи дорогу в небо

  Питання підготовки пілотів є одним з найбільш важливих у системі побудови потужних Повітряних Сил будь-якої держави. Управління літаком вимагає не тільки постійної сконцентрованої роботи, а і передбачає готовність до вирішення будь-яких нештатних ситуацій. Саме для цього під час підготовки курсанти та пілоти, під наглядом інструктора, проходять тренування на спеціальних двомісних учбових літаках, які мають легше управління та дозволяють коригувати помилки учня.

  Літак типу L-39 – є основним учбово-тренувальним літаком Повітряних Сил України. Ці літаки вироблялись чеською фірмою Aero Vodochody та проходять планову модернізацію до рівня  М1А та М1 на “Одеському авіаційному заводі”.

  Під час модернізації замінюється двигун, який отримав більшу потужність, встановлюються сучасні прилади супутникової навігації, багатофункціональний індикатор (монітор замість звичних приборів), а також інше авіаційне обладнання. Модернізовані, у відповідності до державного оборонного замовлення, літаки передаються до Повітряних Сил Україні на постійній основі.

  Важливо зазначити, що модернізований L-39 отримав бортовий тренажерний комплекс БТК-39, який дозволяє повністю імітувати застосування озброєння сучасних винищувачів в умовах найбільш наближених до реальних.  Використання цього комплексу дозволяє значно підвищити ефективність навчання та підгодовувати пілота до виконання бойових завдань ще на учбовому літаку під наглядом інструктора.

   

  Нові крила

  ДП “Одеський авіаційний завод” з власної ініціативи розробив новий легкий 4-х місткий одномоторний літак, який отримав назву Y1 “Дельфін”. Легкість управління та гнучкість застосування цього літака дозволяє використовувати його, як першу сходинку в навчанні льотчиків, як патрульний літак для моніторингу прикордонних зон або лісних пожеж, а також, як акробатичний або легкий пасажирських літак.

  Y1 “Дельфін”, у справі підготовки льотчиків, якнайкраще підходить для перших польотів, під час яких курсанти опановують ази льотної справи. Для більшої безпеки на літаку встановлена спеціальна система рятування, коли, у випадку нештатної ситуації весь літак із пілотами та пасажирами спускається на парашуті. Завдяки цьому рішенню стає можливим врятувати не тільки людські життя, а і сам літак.

  Y1 “Дельфін” оснащений двигуном від французької компанії Societe de Motorisations Aeronautiques, яка входить до масштабного авіа-конгломерату Safran SA, що виробляє двигуни та авіоніку для літаків Boeing та Airbus. Цей двигун здатний розганяти Y1 “Дельфін” до 385 км/год та забезпечує безпосадковий політ на відстань до 1320 км.

  Конструкція літака дозволяє виконання складного та вищого пілотажу, завдяки чому курсанти можуть опанувати основи сучасного маневрового повітряного бою, а також виведення літака зі штопору.

  Літак може оснащуватись бортовим обладнанням, як на базі традиційних аналогових приладів, так і сучасними цифровим, яке отримало назву “скляна кабіна” та використовується у більшості сучасних літаків, в тому числі у Ан-148/158/178 та Ан-132D.

   

  Y1 “Дельфін” вже пройшов всі необхідні випробування та сертифікований для польотів. Наразі, фахівці заводу продовжують роботу над створенням спеціалізованих версій літака.

  Подальший розвиток

  ДП “Одеський авіаційний завод”, що входить до складу “Укроборонпрому”, у рамках програми імпортозаміщення, опанувало масове виробництво м’яких паливних баків для літаків Л-39, вертольотів типу Ми-8, Ми-2-МСБ-В, Ми-24, Ка-29. Фахівці підприємства розгорнули серійне виготовлення деталей скління винищувачів та учбово-тренувальних літаків.

  За напрямком імпортозаміщення завод активно співпрацює з флагманами машинобудування України: ДП ХМЗ “ФЕД”, ПАО “ФЕД”, АТ “ДА”, ТОВ “КСК ІНВЕСТ” та іншими державними та приватними підприємствами, які відносяться до малого, середнього та великого бізнесу.

  Завдяки цій праці, “Одеський авіаційний завод” отримує нові шляхи для розвитку: у 2016 році підприємство отримало чистий дохід від реалізації продукції та послуг у розмірі 220 млн грн, спрямувавши до місцевого та державного бюджетів 32,7 млн грн, та забезпечивши середню заробітну платню на підприємстві у розмірі 9,2 тисячі гривень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Київське підприємство виготовило грейферний мостовий кран для заводу “Енергія” (фото)

  Київський завод підйомно-транспортного обладнання спільно з фахівцями Шнейдер Електрик Україна, успішно здійснив проєкт з виготовлення, доставки та...

  Велика Британія пропонує Україні високоточні ракети Brimstone

  Сполучене Королівство веде перемовини з Україною щодо продажу високоточної зброї на тлі побоювань, що Росія може використати газову кризу для захоплення української...

  У Харкові розробляють антибактеріальне та антигрибкове покриття для керамічної плитки

  На Харківському плитковому заводі розробляють інноваційне покриття для керамічної плитки, яке вбиватиме бактерії та грибки.Про це повідомила на...

  Boeing готовий опрацювати постачання в Україну винищувачів F-15EX та T-7 з локалізацією складання на ДП “Антонов” – Лось

  Постачання та кінцеве складання американських воєнних літаків в Україні може стати реальністю вже найближчим часом. Американський авіагігант Boeing розглядав можливість складання воєнних...

  Українська авіакомпанія отримала два літаки Ан-148 з Росії

  У державному реєстрі цивільних повітряних суден України з’явилися два літаки Ан-148, які раніше літали в Росії.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Україна збільшила експорт феросплавів у вересні

  Українські підприємства у вересні 2021 наростили експорт феросплавів на 35,6% у порівнянні з відповідним місяцем 2020 року - до 59,2 тис. тонн....

  Благодійний фонд «Повернись живим» передав на фронт 15 спостережних комплексів

  Благодійний фонд «Повернись живим» передав на фронт ще 15 мобільних спостережних комплексів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

  Зараз читають

  ОДВ-Електрик збільшує власні виробничі потужності на Львівщині

  Українська компанія із німецькими інвестиціями «ОДВ-Електрик» працює на території області з 2003 року і виготовляє кабелі для...

  Відтепер українські фермери можуть експортувати велику рогату худобу до Лівії

  Влада України узгодила з Лівією двосторонню форму ветеринарного сертифіката на експорт племінної великої рогатої худоби. Тепер українські...

  На Харківщині хочуть провести капремонт мосту з під’їздом до курорту “Березівські мінеральні води”

  В "Укравтодорі" планують капітально відремонтувати ділянку дороги на км 1 115 дороги Т-21-12 Пересічне - Березівське -...

  ЗАЗ запустить виробництво бюджетної версії Lada Granta

  Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) може налагодити випуск «спрощених» моделей Lada Granta.Таку інформацію оприлюднило...