9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Павлоградський хімічний завод: Зупинено фінансування виробника палива для українських ракет – звільнено майже весь персонал заводу

Держава не виділила фінансування на Павлоградський хімічний завод, який виробляє, переробляє та утилізує ракетне паливо. Зупинка заводу буде означати зупинку всієї ракетної галузі, в тому числі виробництво ракет “Вільха”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦЕНЗОН.НЕТ.

“ПХЗ зараз в критичному стані — з початку року ми не отримуємо фінансування, в держоборонзамовлення 2020-го року на нас і на реалізацію програм підприємства гроші досі не передбачені. … Фінансування заводу зупинено, ми були змушені звільнити з початку року 687 робітників, якщо гроші не надійдуть найближчим часом — звільнимо ще 190. Питання, навіщо і скільки буде коштувати державі відновлення виробництва? ” – сказав він.

ПХЗ володіє технологією виробництва твердого ракетного палива. Це паливо необхідно для всіх серійних і перспективних ракет українського виробництва. Зупинка заводу буде означати зупинку всієї ракетної галузі.

“Україна поки налагодила серійне виробництво всього лише одного типу ракет дальньої дії – “Вільха”, випущена перша партія на замовлення 19-го року, але треба продовжувати роботу. У разі нового широкомасштабного наступу РФ за допомогою “Вільхі” ми отримуємо засіб стримування. Путін буде довго думати, чи варто йому знову атакувати Україну та обстрілювати наші міста, як це робили росіяни у 2014-15 роках, знаючи, що удари “Вільхой” можуть бути нанесені і по їх об’єктах критичної інфраструктури (РФ), на кшталт того ж “Кам’янського”. А якщо “Вільхі” у військах не буде — то чим бити по тилах супротивника?” – каже Шіман.

Крім виробництва, завод володіє технологією перероблювання та утилізації ракетного палива, вміє продовжувати ресурс ракет і виробляє різні види вибухівки.

“Всі ці технології протягом багатьох років були створені за рахунок коштів українських платників податків, це багато мільярдів гривень. Ми освоїли унікальні технології, якими більшість країн світу не володіє. … При цьому програми виробництва не закриваються, тобто, цілком ймовірно, що ми сьогодні витрачаємо на звільнення гроші, а завтра знову будемо витрачати на набір”, – пояснив Шиман.

У Росії є аналогічний завод “Каменський” і знаходиться він недалеко від кордону України, в Кам’янсько-Шахтинському Ростовської області. Цей завод зараз працює по повній програмі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають