9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

Дві третини ракето-космічної продукції України імпортували США та Саудівська Аравія

Про результати господарської діяльності підприємств, що входять до складу Державного космічного агентства України у 2020 році повідомив його Голова – Володимир Тафтай.

Зокрема, під час публічного звіту, очільник ДКАУ зауважив, що серед найважливіших завдань, які вдалося виконати торік, окрему позицію займає створення космічної техніки на експорт.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

За його словами, головним покупцем космічної техніки були США та Саудівська Аравія, на які припадає понад 70% загального обсягу експорту.

“Географія експорту продукції наших підприємств виглядає таким чином: найбільше експортується продукції в США – 36,4%, Саудівську Аравію – 34%, Китай – 9,9 %, Корею – 8,4 %, ЄС – 5,7%”, – відзначається в повідомленні пресслужби ДКАУ.

При цьому відомо, що минулого року для США було виготовлено матеріальну частину основної конструкції першого ступеня до двох ракет-носіїв Antares та забезпечено їх пуски.

Хоч конкретна вартість послуг української сторони не відома, роботи з виготовлення 27 метрового (маса без палива 20,6 тонни) першого ступеню має коштувати чимало (пуск ракети-носія Antares коштує близько $80 млн).

blank

На українську сторону припадають – виготовлення (цю ділянку робіт виконують на ДП “Південмаш”) місткостей для палива першого ступеню, баків високого тиску, клапанів, датчиків, системи подачі палива і живлення, труб, проводів і іншого пов’язаного з ними обладнання (тобто практично вся “начинка” першого ступеню окрім власне двигуна). Своєю чергою, КБ “Південне” є розробником та контролером.

blank

Що цікаво, на Європейський союз, для якого в Україні у 2020 році зробили (та забезпечили запуск) 2 блоки маршових двигунів четвертого ступеня до ракет-носіїв Vega, минулого року прийшлося лише 5,7% експорту. Тоді як на Саудівську Аравію майже стільки ж, як на США.

blank

Як відомо, Саудівська Аравія не співпрацює з Україною у створенні космічних ракет, зате замовила створення оперативно-тактичного ракетного комплексу “Грім-2”.

У вересні 2019 року в оглядовому відео присвяченому 90-річному ювілею ДП “НВО “Павлоградський хімічний завод” повідомлялося, що “багатофункціональний високоточний оперативно-тактичний комплекс “Грім” готовий до льотних випробувань, навчання військових та реалізації державного оборонного замовлення”.

Дещо раніше також була оприлюднена інформація про плани з випробувань нового ОТРК у Саудівській Аравії, що мали відбутися наприкінці 2019 року.

Що саме виготовили й поставили в арабську країну минулого року підприємства ДКАУ наразі не повідомляється, однак, з огляду на інші постачання (США та ЄС), вартість цих виробів може становити багато мільйонів доларів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають