9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Лютого, 2024

ДП «Житомирський бронетанковий завод» у 2017 році запрацює на всі 100%

Представники фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол, Дмитро Тимчук, Вадим Кривенко та представник «БПП» Іван Вінник, відвідали ДП «Житомирський бронетанковий завод» аби промоніторити процеси ремонту та модернізації бронетехніки під програму державного кредитування.

За словами секретаря Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони Івана Вінника, запуск даної програми був вкрай необхідний, адже бюджет української армії 2016 року був поставлений під загрозу. Так, закупівля, відновлення та ремонт техніки, залежала від так званих «коштів Януковича», які мали би повернутися до держбюджету завдяки закону про спецконфіскацію. На жаль, законопроект так і не був проголосований, тому перед Комітетом постало завдання віднайти спосіб підтримати оборонну промисловість країни. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Журнал Житомира.

Іван Вінник, народний депутат України, фракція «БПП»: «Ми, як  Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, зобов’язані були втрутитись в цю ситуацію, і почали шукати альтернативні механізми. Тому, ми домовились з Урядом про те, що він випустить 3-х річні державні гарантії. Поясню, що це значить. Так, держава зі свого боку гарантує зобов’язання підприємства, яке звернулося в державний банк і взяло кредит на 3 роки під постачання військової техніки для Міністерства оборони. Останнє, у  свою чергу, буде поступово, відповідно до графіку, розраховуватись за вже сьогодні поставлену техніку. Таким чином, ми запустили підприємства, дали розстрочку Міністерству оборони, а держава прогарантувала зобов’язання цього підприємства перед банком, тому банк без жодних ризиків дав кредит на понад 1,5 млрд грн».

Всього ж, програмою державних гарантій, впровадженої з кінця 2016 року, підприємствам «Укроборонпрому» було надано 1,5 млрд грн, 834 млн з яких були направлені на Житомирський бронетанковий завод. Як зазначає директор підприємства Олексій Бабіч, ці кошти стали гарантією безперебійної роботи протягом року.

Олексій Бабіч, директор ДП «Житомирський бронетанковий завод»: «Эти деньги позволили загрузить предприятие равномерно, то есть, мы уже сегодня понимаем, что мы будем делать в октябре месяце.  К сожалению, по опыту работы последних 2-х лет, мы начинали работу с конца марта месяца, пока утверждалась смета. По сути, первый квартал предприятие оборонного комплекса простаивало, потому что не было программы ремонтов, программа ДОС не была утверждена и т.д. Сегодня же, предприятие работает, техника ремонтируется, поток загружаем. То есть, мы равномерно загружены в течении всего года».

У свою чергу народний депутат Вадим Кривенко відзначив велику роль функціонування заводу для Житомирщини, її жителів та країни загалом.

«Житомирський бронетанковий завод отримав ці кошти вже на початку січня. І тому ви бачите тут цей великий трудовий колектив, а це більше 800 працівників. Середня заробітна плата у них складає 8,5 тис грн.  Не всі підприємства, особливо промислової галузі, можуть похизуватися такими показниками. Плюс, соціальна сфера, адже підприємство знаходиться у  смт. Новогуйвинськ, яке завжди залежало від функціонування цього підприємства. На сьогодні: завод оплачує тут всю інфраструктуру; має один з найкращих басейнів на Житомирщині, та один з найбільших стадіонів в області»,– переконаний Вадим Кривенко народний депутат України, фракція «Народний фронт»

«Така підтримка оборонної промисловості є далекоглядною, адже саме цей сектор, в перспективі, може стати локомотивом української економіки», – додав Вадим Кривенко.

«Сьогодні, ми шукаємо “локомотив економіки” для України. Йде багато розмов про те, хто ж саме може ним стати: сільське господарство, машинобудування тощо. На мою думку, саме оборонна промисловість може стати локомотивом нашої економіки. Яскравий тому приклад – це Житомирський бронетанковий завод, який задіює 80 суміжних підприємств, і це тільки по житомирській області. Тобто, це робочі місця не тільки на цьому заводі, а на 80-ти різних підприємствах,  з гарантованою заробітною платою при наявності коштів. А вже стало зрозуміло, що гроші будуть, адже це вже навіть не бюджетні кошти, а грошово-кредитні відносини», – говорить Вадим Кривенко.

Також, під час візиту, парламентарі ознайомились із процесами виробництва бойової техніки, видами озброєнь та поспілкувались з працівниками  заводу.

Останні новини:

Зараз читають