9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 22 Квітня, 2021

ДП «Житомирський бронетанковий завод» у 2017 році запрацює на всі 100%

 • Представники фракції «Народний фронт» Тетяна Чорновол, Дмитро Тимчук, Вадим Кривенко та представник «БПП» Іван Вінник, відвідали ДП «Житомирський бронетанковий завод» аби промоніторити процеси ремонту та модернізації бронетехніки під програму державного кредитування.

  За словами секретаря Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони Івана Вінника, запуск даної програми був вкрай необхідний, адже бюджет української армії 2016 року був поставлений під загрозу. Так, закупівля, відновлення та ремонт техніки, залежала від так званих «коштів Януковича», які мали би повернутися до держбюджету завдяки закону про спецконфіскацію. На жаль, законопроект так і не був проголосований, тому перед Комітетом постало завдання віднайти спосіб підтримати оборонну промисловість країни. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Журнал Житомира.

  Іван Вінник, народний депутат України, фракція «БПП»: «Ми, як  Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, зобов’язані були втрутитись в цю ситуацію, і почали шукати альтернативні механізми. Тому, ми домовились з Урядом про те, що він випустить 3-х річні державні гарантії. Поясню, що це значить. Так, держава зі свого боку гарантує зобов’язання підприємства, яке звернулося в державний банк і взяло кредит на 3 роки під постачання військової техніки для Міністерства оборони. Останнє, у  свою чергу, буде поступово, відповідно до графіку, розраховуватись за вже сьогодні поставлену техніку. Таким чином, ми запустили підприємства, дали розстрочку Міністерству оборони, а держава прогарантувала зобов’язання цього підприємства перед банком, тому банк без жодних ризиків дав кредит на понад 1,5 млрд грн».

  Всього ж, програмою державних гарантій, впровадженої з кінця 2016 року, підприємствам «Укроборонпрому» було надано 1,5 млрд грн, 834 млн з яких були направлені на Житомирський бронетанковий завод. Як зазначає директор підприємства Олексій Бабіч, ці кошти стали гарантією безперебійної роботи протягом року.

  Олексій Бабіч, директор ДП «Житомирський бронетанковий завод»: «Эти деньги позволили загрузить предприятие равномерно, то есть, мы уже сегодня понимаем, что мы будем делать в октябре месяце.  К сожалению, по опыту работы последних 2-х лет, мы начинали работу с конца марта месяца, пока утверждалась смета. По сути, первый квартал предприятие оборонного комплекса простаивало, потому что не было программы ремонтов, программа ДОС не была утверждена и т.д. Сегодня же, предприятие работает, техника ремонтируется, поток загружаем. То есть, мы равномерно загружены в течении всего года».

  У свою чергу народний депутат Вадим Кривенко відзначив велику роль функціонування заводу для Житомирщини, її жителів та країни загалом.

  «Житомирський бронетанковий завод отримав ці кошти вже на початку січня. І тому ви бачите тут цей великий трудовий колектив, а це більше 800 працівників. Середня заробітна плата у них складає 8,5 тис грн.  Не всі підприємства, особливо промислової галузі, можуть похизуватися такими показниками. Плюс, соціальна сфера, адже підприємство знаходиться у  смт. Новогуйвинськ, яке завжди залежало від функціонування цього підприємства. На сьогодні: завод оплачує тут всю інфраструктуру; має один з найкращих басейнів на Житомирщині, та один з найбільших стадіонів в області»,– переконаний Вадим Кривенко народний депутат України, фракція «Народний фронт»

  «Така підтримка оборонної промисловості є далекоглядною, адже саме цей сектор, в перспективі, може стати локомотивом української економіки», – додав Вадим Кривенко.

  «Сьогодні, ми шукаємо “локомотив економіки” для України. Йде багато розмов про те, хто ж саме може ним стати: сільське господарство, машинобудування тощо. На мою думку, саме оборонна промисловість може стати локомотивом нашої економіки. Яскравий тому приклад – це Житомирський бронетанковий завод, який задіює 80 суміжних підприємств, і це тільки по житомирській області. Тобто, це робочі місця не тільки на цьому заводі, а на 80-ти різних підприємствах,  з гарантованою заробітною платою при наявності коштів. А вже стало зрозуміло, що гроші будуть, адже це вже навіть не бюджетні кошти, а грошово-кредитні відносини», – говорить Вадим Кривенко.

  Також, під час візиту, парламентарі ознайомились із процесами виробництва бойової техніки, видами озброєнь та поспілкувались з працівниками  заводу.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші...

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  «Південмаш» замовив сталь для будівництва ракет у запорізького підприємства

  Держпідприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» уклало угоду з приватною компанією «Лірен» про постачання металу на суму 74,38 мільйона...

  “Оплот” змагатиметься з Т-90 у майбутній закупівлі танків Єгиптом

  Завод ім. Малишева (Харків) продемонстрував танк БМ "Оплот" та власні виробничі потужності підприємства делегації з Єгипту.Про це стало...

  США надасть додаткову допомогу Україні на $155 мільйонів

  Україна додатково отримає від Сполучених Штатів Америки допомоги в різних сферах на $155 мільйонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  ArcelorMittal інвестує близько $1 мільярда в екологічну модернізацію виробництва в Кривому Розі

  Компанія ArcelorMittal впровадить в Україні інвестиційну програму «Сталевий мільярд», у рамках якої інвестує майже один мільярд доларів...

  Визначено 15 найбільших портових терміналів України за потужностями зберігання зернових

  Потужності українських морських терміналів для одноразового зберігання зернових становлять на сьогодні близько 5,5 мільйонів тонн. У 2020...

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється...

  Вінницьке підприємство опанувало 70% виробництва спецінструментів для армійських майстерень технічного обслуговування

  Вінницький "45 експериментальний механічний завод" опанував самостійне виробництво 70% спецінструменту для різноманітних армійських майстерень технічного обслуговування.