9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 11 Травня, 2021

ДП “Завод “Генератор” закінчує розробку вітчизняного підсилювального пристрою для зенітно-ракетних комплексів

 • Київське підприємство “Завод “Генератор” є єдиним в Україні, що спеціалізується на розробці та виробництві електровакуумних приладів в діапазоні надвисоких частот.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  За словами директора ДП “Завод “Генератор” Володимира Ольшанського, критична потреба Збройних сил в подібних виробах виникла ще до війни. Проте Міноборони на той час було не в змозі профінансувати створення такого приладу (запропонував 6 млн грн замість 22 потрібних).

  “Сьогодні ми завершуємо розробку цього приладу за власні обігові кошти – переходимо до виготовлення макетних зразків, та виконуємо поглиблений ремонт цих пристроїв”, – повідомив Володимир Ольшанський.

  Він також додав, що для державного підприємства це досить болючі витрати, які поглиблюються скороченням замовлень від ЗСУ, яке спостерігається з 2018 року.

  “У 2014-2017 роках замовлялися переважно надвисокочастотні вакуумні підсилювальні прилади до радарних систем радіотехнічних військ. Це імпульсний підсилювальний клістрон UA КИУ-5 та багатопроменевий імпульсний підсилювальний клістрон UA КИУ-7. Невелике за обсягом замовлення було на ремонт приладів для зенітно-ракетних комплексів”, – відзначив директор держпідприємства.

  Наддефіцитні та надкритичні для роботи ЗРК клістрони виробляються та відновлюються саме на “Генераторі”. На фото зліва-направо: імпульсний підсилювальний клістрон UA КИУ-5, багатопроменевий імпульсний підсилювальний клістрон UA КИУ-7 та клістрони КГ-3Р, КУ-137Р, КИУ-43Р

  “А вже з 2018 року замовлення пішли на спад. Якщо у випадку з ЗРК це пов’язане з відсутністю ремонтопридатних приладів у військах, то з радарними системами причина полягає, мабуть у зміні пріоритетів в замовленнях МО України”, – додав він.

  Як він пояснив, наразі для ЗСУ виробляється приблизно 2 подібні прилади на місяць, тоді як у пікові роки цей показник становив 5 виробів.

  “Якби рівень завантаженості був стовідсотковим, за 1-2 роки ми б задовольнили усі потреби Збройних сил у нашій продукції, а далі забезпечили б комплектами ЗІП техніку, яка виходить з ладу, та своїми виробами – підприємства, які виконують заводський ремонт цієї техніки. Це означало б 100 % боєготовність засобів радіолокаційної розвідки РТВ та ЗРВ ППО Повітряних Сил Збройних Сил України”, – наголосив очільник ДП “Завод “Генератор”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Укрзалізниця та Stadler підписали меморандум про локалізацію виробництва поїздів в Україні

  "Укрзалізниця" і Stadler CIS AG планують локалізувати в Україні виробництво пасажирського рухомого складу швейцарської компанії.

  Нацгвардія отримала третій гелікоптер Airbus Н225

  6 травня до столиці прибув третій вертоліт Airbus Н225, який поставлений Національній гвардії України в рамках розвитку...

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  За місяць завершаться випробування вітчизняних вертолітних лопатей

  На сьогодні на АТ «Мотор Січ» тривають державні льотні випробування українських композитних лопатей для гелікоптерів Мі-8 та...