9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

ДП «Лорта» представило комплекс автоматизованого управління артилерійським дивізіоном «Оболонь-А»

Комплекс «Оболонь-А» включає в себе машини командира дивізіону, начальника штабу дивізіону, командира батареї і старшого офіцера батареї

Фактично це автоматизована система управління нового покоління і високого інтелектуального рівня. Вона забезпечує у реальному масштабі часу комплексування бойових підрозділів з усіма видами далекої і ближньої розвідки, прийом і обробку даних про десятки цілей.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defence Express

Комплекс управління вогнем дивізіону може одночасно обробляти інформацію відразу по десятках цілей, працюючи з власними і доданими наземними і повітряними засобами розвідки, а також з інформацією від вищого командування.

«Оболонь-А» дозволяє у автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілей кожному вогневому засобу, розгортання бойових машин з маршу і відкриття вогню за декілька секунд. Прив’язка здійснюється відразу після зупинки для заняття позицій.

Через термінали на вогневих засобах розрахунки отримують цілі і дані для стрільби, через них же на машини управління передається інформація про стан самих вогневих засобів, боєкомплект тощо. У разі необхідності зміна вогневої позиції проводиться швидко, до нанесення противником удару у відповідь. Все ці завдання, згідно з функціональною ієрархією, вирішують розрахунки машин командира дивізіону (1В25-2), начальника штабу дивізіону (1В26-2), командира батареї (1В25-1) і старшого офіцера батареї (1В26-1), що входять до складу комплексу «Оболонь-А».  Для цього у машині є п’ять комп’ютеризованих робочих місць. Комп’ютери сучасні, захищені, шведського виробництва, а програмне забезпечення вітчизняне – розробка фахівців «Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту».

При розробці виробів і блоків машин комплексу «Оболонь» використана сучасна елементна база провідних зарубіжних виробників. Окрім захищених комп’ютерів, це також і мікроконтролери, мікропроцесори, програмовані логічні матриці, цифрові і аналогові мікросхеми, сучасні елементи індикації, активні напівпровідникові елементи і т.п. Важливим компонентом машин є комплексна система топогеодезичної прив’язки, яка складається не тільки з засобів супутникової навігації, а й з високоточної інерційної системи оригінальної розробки, ядром якої є гірокурсовказувач американського виробництва.

Застосування комплексу «Оболонь-А» навіть без змін дальності і точності стрільби самих артсистем може підвищити ефективність вогню дивізіонів і батарей у 2-5 разів. Звісно, такий приріст можливостей забезпечує цій розробці і експортний потенціал, включно з іншими вітчизняними розвідувальними системи, які забезпечують необхідними даними «Оболонь».

 

Останні новини:

Зараз читають