Контрадмірал Олексій Неїжпапа розкрив деякі деталі стосовно ударних БПЛА та ракетним комплексам для Військово-морських сил України.
Інтерв’ю з командувачем ВМС ЗСУ було опубліковано інформаційним агенством «Укрінформ», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.
14 грудня між Україною й Туреччиною було підписано угоди про передачу технологій та виробництво корветів типу «ADA» й ударних безпілотних авіаційних комплексів типу «Bayraktar» в інтересах ВМС України.
Як заявлено контрадміралом, комплект безпілотного комплексу планується отримати до кінця 2021 року.

«Bayraktar» – це не просто безпілотний літальний апарат, це система, яка містить в собі станції управління, комплекси наземного термінала передачі даних тощо, що передбачає інфраструктурну компоненту.
Військово-морські сили отримають не просто безпілотні апарати з озброєнням, а повноцінну систему, яка буде використовуватись для виконання низки надважливих завдань.
Серед завдань ставиться висвітлення надводної обстановки в Азовській і Чорноморській операційних зонах, видачі цілевказівок, здійснення вогневого ураження противника, як на морі, так і на суші.
Також до кінця року Військово-морські сили ЗСУ отримають дивізіонний комплект берегового ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».

Обсяг держзамовлення «Нептун» здійснено з урахуванням наявних загроз для забезпечення ураження критичних об’єктів (цілей) противника в Азовському та Чорному морях.
Для реалізації згаданих проєктів сплановано та організовано підготовку особового складу, а саме:
- підготовку розрахунків ударних безпілотних авіаційних комплексів типу «Bayraktar» на базі центру випробувань та підготовки «Baykar» у Туреччині;
- підготовку особового складу берегового ракетного дивізіону, як на підприємстві-виготовнику, так і на базі Одеської морської академії, де вже з 1-го лютого 2021 року розпочато курс підготовки.
Не менш важливим у цьому питанні є підготовка пунктів базування майбутніх комплексів, і цю роботу було розпочато з минулого року.
«Все це в комплексі посилить бойові спроможності нашого національного флоту з метою підвищення безпеки у Чорному та Азовському морях», – підкреслив Олексій Неїжпапа.