9.5 C
Alba Iulia
Субота, 13 Серпня, 2022

Для Збройних Сил України закуповують нові БТР-3ДА

26 жовтня на прес-конференції на тему: “Нові українські оборонні розробки: погляд з України та ззовні” були підписані документи, які передбачають виготовлення БТР-3ДА для Збройних Сил.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє військовий експерт Сергій Згурець, повідомляє Національний промисловий портал.

Це буде перше замовлення “трійок” за цей рік для армії в рамках ДОЗу, – пише експерт.

Виробник – Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» – у 2017 р. виготовляв БТР-З лише для Національної гвардії. Армія з замовленнями – попри потреби – зволікала. Зокрема, через проблеми з визначенням ціни та претензії до бронювання. ХКБМ здійснило всі необхдні доопрацювання, які завод реалізував у металі. Тепер, сподіваємось, крига скресла і робота для армійців у заводу таки буде.

БТР-3ДА прийнятий в експлуатацію в ЗС України. В підрозділах інших силових структур експлуатуються переважно машини БТР-3Е1 та БТР-3Е1-У. Матеріально-технічне обслуговування машин здійснюється силами виїзних бригад Київського бронетанкового заводу та силами ремонтних підрозділів, де вони експлуатуються. Також на заводі виготовлені дві командирські машини, які отримали назву БТР-3К.

blank

БТР-3ДА оснащений чотиритактним 6-циліндровим дизельним двигуном з рідинним охолодженням Deutz BF6M 1015CP і автоматичною трансмісією Allison типу 3200SP. При масі у 16,5 т. бронетранспортер БТР-3ДА розвиває максимальну швидкість по шосе 104 км/год.

Бронетранспортер оснащений бойовим модулем БМ-3М «Штурм‑М» зі стабілізацією блоку озброєння у двох площинах (стабілізацію забезпечує цифровий стабілізатор СВУ-50-4С з використанням твердотільних гіроскопів). Модуль має 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1 (з боєкомплектом 350 пострілів), а також дві пускові установки для протитанкових керованих ракет «Бар’єр», 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм (з боєкомплектом 2000 набоїв).

З метою ефективного застосування БМ-3М на БТР-3ДА по лівому борту встановлений додатковий енергоагрегат, який дозволяє управляти модулем без використання основної силової установки.

За час єксплуатації у конструкцію БТР-3 були внесені майже 740 змін. Проте зміни тривають. Вже найближчим часом БТР-3ДА може отримати “роздатки” та інші вузлі, які застосовуються на БТР-4. Для уніфікації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають