9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Для святкового параду до Дня Незалежності придбали кабріолети на базі бронеавтомобілів «Козак»

Для проведення святкового параду, присвяченого Дню Незалежності України, було обрано та закуплено кабріолети на базі бронеавтомобіля «Козак-5».

Про це стало відомо після публікації численних відео з репетиції параду, повідомляє Національний Промисловий Портал.

Техніка була виготовлена на НВО «Практика» під спеціальне замовлення держави. Базою для кабріолета стала найменший бронеавтомобіль у лінійки цього українського виробника – «Козак-5».

blank
«Козак-кабріолет» на репетиції параду до дня Незалежності України на території заводу ДП «Антонов»

За попередньою інформацією, державою було придбано три спеціалізованих «Козака-кабріолета» за 18 мільйонів гривень, тобто по 6 мільйонів гривень за одиницю.

Таке рішення виглядає доволі дивно, оскільки є очевидним той факт, що окрім використання на параді та під час інших святкових заходів дані автомобілі не зможуть використовуватися за жодним іншим призначенням. Відзначимо й доволі високий профіль автомобіля.

Не зважаючи на те, що корпус «Козак-кабріолета» є броньованим, це не забезпечує відповідний захист під час рядового перевезення військових командувачів, оскільки машина має повністю відкритий верх, що робить людей у ньому незахищеними від різного роду загроз.

blank
Міністр оборони України генерал-армії Полторак та командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Попко виконують об’їзд військ на автомобілях HMMWV під час святкового параду. Фото: Українська правда.

Нагадаємо, раніше святкові паради до Дня Незалежності України приймали на лінійних позашляховиках HMMWV, наданих нашими партнерами – Сполученими Штатами Америки. Дана техніка не закуповувалась спеціально до святкових дат могла тестуватися для потреб у перевезенні службовців Міноборони України.

Зазначимо, що тренування Параду до Дня Незалежності України почалися у липні за участю техніки Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України. Тренування проходили на авіабазі у Чернігові, яка повною мірою не використовується за прямим призначенням.

Загалом до Параду з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України планується залучити 27 парадних розрахунків, загальною чисельністю понад 4000 осіб. З них 19 парадних розрахунків складатимуть Збройні Сили України, 8 «коробок» – від інших складових сектору безпеки та оборони. Передбачається, що парадні розрахунки пройдуть новим стройовим кроком.

Крім того, на параді проїдуть понад 300 одиниць військової техніки та пролетить авіації українських силових структур. В авіаційній частині параду візьму участь й літаки країн-партнерів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають